Bu içeriğimizde e-Devlet kullanarak nasıl hat iptali yapabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Günümüzde e-Devlet oldukça gelişmiş bir hale geldi. Devlet kurumlarıyla ilgili ve hatta özel şirketlerle ilgili pek çok işlemi e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Böylece insanlar pek çok işini kurumlara gitmek ve dilekçelerle uğraşmak zorunda kalmadan halledebiliyor. e-Devlet üzerinde hat iptali de uygulanabiliyor.

Daha önce hat iptali yapabilmek için kişinin ilgili bayiye fiziksel olarak gitmesi gerekmekte idi. Ancak e-Devlet üzerinde kullanıcılara hat iptali için ayrı bir seçenek sunulmakta. Sunulan seçenekle beraber artık kişiler e-Devlet aracılığıyla kolayca hat iptali uygulayabilmekte olup, telefon hattını iptal etmek isteyen kişilerin bunun için yazılı bir başvuru yapması gerekmekteyken e-Devlet bunu dijital ortam üzerinden yapmaya imkan tanıyor. Böylece kişiyi bir zahmetten kurtarmış oluyor.

e-Devlet hat iptal etme yöntemi:

Kullanıcıların e-Devlet uygulamasını kullanarak yazılı bir başvuru yapması gerekmekte olup, e-Devlet resmi internet sitesinde kişisel bilgilerinizi girerek giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer almakta olan arama butonuna tıklayarak hangi hattı kullanıyorsanız ismini yazın. Örneğin Vodafone kullanıyor iseniz Vodafone yazınız. Ardından çıkan sayfaya tıklayarak feshetmek istediğiniz aboneliği seçiniz ve fesih başvurusu nedenini giriniz. Sonrasında abonelik fesih belgesini imzalayarak fesih işleminizi uygulayabilirsiniz.

Fesih başvurusu hizmetini uygulamak için standart şifrenin  yanında yüksek güvenlikli kimlik doğrulama yöntemlerinden birini kullanıyor olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Bu, yaptığınız işlemin hukuken karşılığının olabilmesi için gerekli olan bir prosedürdür. Platform üzerinden uygulanan fesih başvurusunun ardından 24 saat içerisinde hata ilişkin ücretlendirmeler hizmet sağlayıcınızca dondurulmaktadır. Bunun başvurudan sonra belirtilen süre içerisinde gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmenizi öneririz.

(Visited 37 times, 1 visits today)