Mate 10 akıllı telefonu için tabiri caizse yıllara inat yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Dört yaşını geçkin olan akıllı telefon buna  rağmen büyük çaplı bir güncelleme daha aldı.

Akıllı telefon alanında popüler markalardan biri olan ancak ABD ambargosu nedeniyle son zamanlarda zor bir süreçten geçmekte olan Huawei, bir yandan yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmek isterken bir yandan da kararlı güncellemeleri zamanında yayınlamaya özen gösteriyor. Şirketin özellikle eski akıllı telefonlardan biri olan Mate 10 için sunduğu yazılımsal destek dikkat çekiyor

Huawei Mate 10 akıllı telefonuna yönelik olarak yeni bir yazılım güncellemesi çıktı. Söz konusu güncelleme şaşırttı çünkü telefon 4 yaşını geçkin durumda. Yayınlanan yazılım güncellemesinin boyutu 4.17 GB olup güncelleme EMUI 12.0.0.223 sürüm numarasını kullanıyor. Güncellemenin boyutu çok yüksek olduğu için indirmeden önce kota unsuruna dikkat etmek gerekiyor.

Güncelleme neleri değiştiriyor?

Mate 10 için güncelleme çıktığından bahsettik peki ya güncelleme neleri değiştiriyor? Yayınlanan güncelleme telefona kararlı EMUI 12 sürümünü sunuyor. OTA üzerinden dağıtılmakta olan güncellemeyi uyguladığınız taktirde EMUI 12 sürümünü deneyimleyebileceksiniz. Daha iyileştirilmiş, daha fazla özelliğe sahip olan bir yazılım kullanmış olacaksınız. Paylaşılan yazılım güncellemesi efektler, renk tonları, gölgeler, yazı tipleri ve daha pek çok hususta değişiklikler sunuyor ve bunların yanında yeni özellikleri de kullanıcılara taktim ediyor.

Güncellemeyle eklenen özelliklerin arasında çoklu ekran deneyimi, bildirim paneli iyileştirmeleri, ses aygıtları ve sus uygulamaları arasında geçiş yapmanın kolaylaştırılması, iki cihazın birbiriyle çok daha kolay bağlantı kurması gibi fonksiyonlar yer alıyor. Bu arada güncellemenin Mate 10 Pro için yayınlanmadan direkt Mate 10 modeline gelmesinin de ayrıca dikkat çekici ve şaşırtıcı bir gelişme olduğunun altını çizmek gerekiyor.

(Visited 24 times, 1 visits today)