Profesyonel bir Linkedln hesabı oluşturabilmek için yararlanılabilecek olan çeşitli ipuçları bulunmaktadır. Yazımızda bunlara sizler için değiniyoruz.

LinkedIn platformu günümüzde son derece yaygın olarak kullanılan, iş dünyasına ait olan bir sosyal medya platformudur. Milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan LinkedIn üzerinde profesyonel bir hesaba sahip olabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

LinkedIn profillerinin nasıl gözüktüğü ve doluluk oranı iş bulma ihtimalini artıran önemli unsurlardan biri olarak öne çıkarken, Dünyanın global dili İngilizce olduğundan LinkedIn üzerinde İngilizce bir ön yazı oluşturmanız isabetli olacaktır. Profilinizi ziyaret edecek olan kişilerin sizi kısaca tanıması için bu önem arz etmektedir. Ön yazının hem İngilizce hem de Türkçe olmasını önermekteyiz.

Sahip olduğunuz yetenekleri de LinkedIn sayfanıza girmeniz bir adım öne çıkabilmeniz açısından önem arz edecektir. Aynı zamanda LinkedIn üzerinde bulunan eğitim durumu, iş deneyimleri ve sertifikaların girilmesi de önemlidir. Sertifikaları özellikle hangi kurumların verdiği hususuna dikkat etmenizi öneririz. Genelde üç beş saatlik sertifikaların pek önemi bulunmamaktadır. Bu sebeple daha profesyonel sertifikaların kullanılması önem arz etmektedir.

Profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı gibi tasarımların kaliteli olması ve aynı zamanda uygun çözünürlüğe sahip olması gerekiyor. Böylece profil fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız sayesinde profiliniz çok daha profesyonel bir şekilde gözükebilir. Eğer bir profil fotoğrafı koymazsanız veya yüzünüz iyi seçilemezse işverenler sizi tanımakta zorluk çekecek ve bu da sıkıntı oluşturacaktır. Dolayısıyla en çok bu unsura dikkat etmenizi öneririz.

LınkedIn, normal bir sosyal medya mecrası değil yani tanışma v.b. için kullanmak yerine iş için kullanmanız gerekiyor. Kendinize ait güzel bir CV oluşturmak ve tüm istenen bilgileri doğru bir şekilde girmek, profesyonel bir profil görünümü kazandırmak LinkedIn platformunda uygulanması gereken kıstaslar olup bunların dışına çıkılmasını önermiyoruz.

(Visited 12 times, 1 visits today)