Bu içeriğimizde Snapchat platformunda sohbet kaydetme adımlarına dair bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Sosyal medya platformlarından Snapchat mesajları varsayılan olarak saklamamaktadır. Bir kullanıcı sohbet ekranından ayrıldığı zaman mesajlar da otomatik bir şekilde silinmektedir.

Snapchat kullanıcıları bazı durumlarda arkadaşlarıyla önemli konuşmalar yapabilmektedir ve bu konuşmalarının kaydedilmesini isteyebilirler. Bu noktada önemli konuşmaların kayıt altına alınması gerekir. Bunun için de aşağıdaki adımlar uygulanabilir:

İlk olarak kaydedilen mesajların olduğu sohbet kutusunu açınız. Sohbet kutusunu açmak için üst kısımda yer almakta olan arama bölümüne grup veya kişinin adını yazarak bulabilirsiniz. Kayıt altına alınan mesajların tümü gri renkte olup, bu kısımda kaydedilmek istenen mesajlar seçilmektedir. Bu arada mesajların kaydedilmesi için uygulamanın son sürüm olması gerekir. Snapchat mesajının kaydedilmesinin ardından sohbet içerisinde yer alan tüm kullanıcılar mesajları görebilmektedir ancak Snapchat mesaj kaydetme işlemi sonlandırıldığı zaman mesajlar görünmemektedir. Mesaj kaydedilmediği halde gri renkte gözüküyorsa ve sohbetten çıkıldığında da görülmekte ise o halde başka bir kişi tarafından kaydedildiği anlamına gelir. Başkası tarafından yapılan sohbet kaydetme işlemini iptal etmekse mümkün değildir.

 

Sohbet kaydetme sınırı

Snapchat üzerinde sohbet kaydetme işlemini sadece 24 saatliğine yapmak mümkündür. 24 saat için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir:

İlk olarak Snapchat uygulamanızın son sürümünün yüklü olup olmadığı konusunu kontrol ediniz. Snapchat uygulamasını açarak sol alt kısımda yer alan simge üzerinden Sohbet bölümüne tıklayıp Sohbetler bölümünden kaydedilmek istenen kişinin konuşmalarına gidin. Sol üst kısımdaki avatara dokunup açılan ekran içerisinde arkadaşların konumunu sorun. İlk sağ üstteki üç noktaya tıklayarak Sohbetleri Sil butonunu seçin. “İzlemeden 24 Saat Sonra” ve “İzlemeden Sonra” şeklinde iki seçenek yer almakta olup “İzlemeden 24 saat Sonra” olana tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

(Visited 6 times, 1 visits today)