Tecno markası, Tecno Pova 5G akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özelliklere yönelik olarak duyuru yaptı. Cihaz iddialı 5G telefonlardan biri olacak gibi gözüküyor.

5G teknolojisi yavaş ve emin adımlarla yayılmakta olup, her geçen gün daha fazla akıllı telefon 5G ile tanışıyor. Tecno markasının yeni Pova 5G modeli de 5G desteği ile gelecek modellerden biri olacak. Ürün fiyat performans konusunda ses getirmek istiyor.

Fiyatı henüz açıklanmayan Tecno Pova 5G akıllı telefonunun buna rağmen fiyat performans konusunda iddialı gelmesi bekleniyor çünkü Tecno markasının fiyat performans ile ilgili iddialı bir politika izlediği biliniyor. Ürün muhtemelen uygun fiyatlı 5G modellerden biri olmaya çalışacak.

Akıllı telefonun teknik özelliklerine dair gelen bilgilere göre cihazda 6000 mAh kapasiteye sahip olan hızlı şarj destekli batarya yer alıyor. Cihaz yalnızca 33 dakika içerisinde yüzde 50 şarj olabilmekte olup, 120 Hz yenileme hızına sahip olan 6.9 inç büyüklüğünde ekranı bulunuyor. Cihazın ekranı 2460x1080p çözünürlüğünde olup LCD yapıda olacak.

Telefon kamera tarafında ise 50 MP ana lense sahip olacak ve bu lense 2 MP makro kamera, AI lens ve dörtlü LED flaş desteği eşlik edecek. Ön yüzünde ise çift LED flaş bulunan 16 Megapiksellik kamerayla çalışacak. 2022 yılı içinde Android 12 güncellemesi alması beklenen akıllı telefon kutudan ise Android 11 işletim sistemiyle çıkacak. İlerleyen süreçte Android 13 güncellemesi alıp almayacağı konusu ise belirsizliğini koruyor. Ürün arayüz olarak ise HIOS 8.0 arayüzünü kullanmakta.

Telefonda işlemci olarak MediaTek Dimensity 900 Mali-G68 MC4 GPU’lu 6nm işlemci bulunuyor. Telefon 5G desteği sunmasının yanı sıra Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.2 desteği barındırıyor. Telefonun parmak izi sensörü ise yana monte olarak geliyor. Cihaz 3.5 mm ses jakı desteği de sunuyor. Ülkemizde satılıp satılmayacağı konusu şu an için belirsizliğini koruyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)