Bir havacılık şirketinin uçan motosiklet geliştirdiği ve uçan motosiklete yoğun bir ilgi gösterilerek onlarca ön sipariş aldığı bilgisine ulaşıldı. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Uçan motosiklet bir dönem bilim kurgu filmlerinde yer verilen bir unsurdu. Hatta pek çok video oyununda da yer veriliyordu. Özellikle GTA oyununda uçan motosiklete yer verilmekte idi. Günümüzde ise adeta gerçek olmakta.

ABD merkezli havacılık şirketlerinden biri olan Jetpack Aviation tarafından önemli bir açıklama geldi. Şirketin kurucusu bir süredir uçan motosiklet üzerinde çalıştıklarını ve araca Speeder ismini verdiklerini, aracın birkaç yıl içerisinde çıkmasını planladıklarını, birincil kullanım amacının acil müdahaleler olacağını söyledi.
Ulaşım araçlarının teknolojik gelişmelerden büyük oranda etkilendiği bilinmekte olup, uçan motosiklet de bu amaca hizmet edecek bir ürün olacak. Motosikletin adeta başkalaşım geçirmiş hali olan uçan motosiklet, Speeder ismiyle karşımıza çıkacak.

Speeder acil durumlarda nasıl bir fayda sağlayacak?

Speederin üretim amacının acil müdahaleler olduğu belirtilirken şirket cephesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada örneğin bir kasırga sırasında yollar hasar gördüğünde, karadan ulaşım neredeyse imkansız olduğunda bu araçlardan on tanesini uçurmanın bir helikopter uçurmaktan bile daha az maliyetli olacağı ifade ediliyor. Yani hızlı , ucuz ve havadan ulaşım gereken durumlarda Speeder isimli uçan motosikletin çok faydalı olacağı iddia ediliyor. Speederlerin zaman içerisinde tıpkı bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi yaygın hale gelerek gündelik hayatta da kullanılabilmesi ihtimali de bulunuyor. Eğer bu gerçekleşirsa ulaşım konusunda adeta bir devrim yaşanacağını söyleyebiliriz çünkü bu sefer uçan motosikletlerin yoğun olduğu bir hava trafiği ile karşılaşacağız.

Henüz geliştirilme aşaması devam etmesine rağmen şimdiden onlarca ön sipariş almış durumda olan uçan motosiklet,  teknoloji tutkunları tarafından büyük merakla bekleniyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)