Yeni yazımızda popüler uygulamalardan WeTransfer ile ilgili bilinmesi gereken hususlara değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

WeTransfer, Roneld Hans, Bas Beerens, Rinke Visser tarafından kurulmuştur. 2009 yılında kurulan bir hizmettir. Büyük dosyaların pratik bir şekilde paylaşılabilmesi amacını taşımaktadır. Merkezi Hollanda başkenti Amsterdam’dır.

Dijital ortamda diğer kişilere büyük boyutlu dosya aktarabilmenizi sağlamakta olan weTransfer, pratik bir şekilde dosya gönderimi sağlıyor. Ancak ücretsiz sürümü ile 2 GB’a kadar dosya gönderebiliyorsunuz. Söz konusu sınır Pro abonelik planında 200 GB’a yükselmekte. Pro’da kişi başına 1 TB boyutunda depolama alanı da sunulmaktadır.

Premium abonelik sistemi de yer alan WeTranfser üzerinde eğer Premium üye iseniz transferler için herhangi bir boyut sınırlandırmasına takılmadan işlem yapabiliyorsunuz çünkü sınırsız bir alanı bulunuyor. Bunun yanında çeşitli avantajlar sağlamakta: Örneğin özel WeTransfer sayfası, portal, parola korumalı transferler ve daha fazlası yer alıyor. Yani Premium aboneleri hem limitsiz olarak hem de ayrıcalıklardan yararlanarak WeTransfer kullanabiliyor.

WeTransfer ile Dosya Gönderme Yöntemi

İlk olarak WeTransfer internet sitesini görüntüleyiniz. Ardından orta kısımda direkt olarak çıkan Kabul Ediyorum butonuna basarak gerekli bilgileri yazınız. Söz konusu bölümde alıcı mail adresi, kendi mailiniz, başlık ve mesaj olmak üzere dört farklı kutucuk çıkacaktır. Mail adresi bölümüne göndereceğiniz kişinin adresini yazarak başlık mesajınızı da girerek devam ediniz. Sonrasında pencerenin üst kısmında yer alan + simgesine tıklayarak göndermek istediğiniz dosyanın seçimini yapıp Aktar butonuna tıklayınız.

WeTransfer’i dilerseniz Android akıllı telefonlar ve tabletlerinizden fotoğraf ve video paylaşımları için kullanabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda yüklü olan web tarayıcısı aracılığıyla hizmetin internet sitesini ziyaret etmeniz gerektiğini de belirtelim. Uygulamayı tam anlamıyla randımanlı bir şekilde kullanabilmek için ücret ödemeniz gerekmekte olup, eğer ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız daha fazla özellik adına tercihinizi farklı uygulamalardan yana kullanmanız daha isabetli olabilir.

(Visited 4 times, 1 visits today)