Bir süredir konuşulan Civi S akıllı telefonunun teknik özellikleri belirlendi. Civi’nin halefi piyasaya sürülüyor. İşte detaylar…

Xiaomi markasının küresel pazarlar için Xiaomi 12 serisini getirmeyi planladığı bilinmekte olup şirket bir yandan da orta segmentteki popülaritesini artırmak adına çalışmalar yapıyor. Xiaomi markası bu bağlamda Civi modeli ile ön plana çıkmıştı. Söz konusu akıllı telefon şimdi Civi S ile bir seri haline geldi.

Civi S isimli akıllı telefon, uygun fiyatlı ve güçlü özellikleri bulunan modellerden biri olmak istiyor. Daha önce telefonun Civi 2 olarak piyasaya sürüleceği iddia edilirken sonrasında sektörde güvenilir sızıntılarıyla bilinen kaynaklar ürünün isminin Civi 2 olmayacağını, Civi S olacağını ve K9S kod adına sahip olduğunu duyurmuştu.

Xiaomi Civi S teknik özellikleri de merakla beklenmekteydi ve bu hususta yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

İşte Xiaomi Civi S’in belli olan teknik özellikleri

Xiaomi Civi S akıllı telefonu oldukça ince ve hafif bir tasarım yapısına sahip olacak .Cihazın ekranı kavisli bir yapıda olacak ve Full HD+ ekran çözünürlüğü ile 120 Hz tazeleme hızı bulunacak. Telefonda işlemci olarak ise Qualcomm Snapdragon 778G+ yer alacak. Bu bağlamda geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Snapdragon 778G ile gelmeyeceğinin, en azından son sızıntıların bu yönde olduğunun altını çizelim. Üründe kullanılan işlemci 6 nm mimari sürecinden geçmekte olup, bir adet 2.5 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 670), üç adet 2.4 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 670) , dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Adreno 642L grafik birimiyle çalışmaktadır.

Akıllı telefonun kamerası 64 MP ana sensöre sahip olacak ve bu sensöre üçlü lens eşlik edecek. Telefonun ön kamerası ise 32 Megapiksel olacak ve selfie çekimler yapmak için özel yetenekleri bulunacak.

(Visited 9 times, 1 visits today)