Bu içeriğimizde yüksek ses kalitesi sunabilmekte olan müzik dinleme uygulamalarına değinmekteyiz. İşte o uygulamalar…

Ses kalitesi konusunda öne çıkan terimlerden biri Kbps olup, sıkıştırılmış ses dosyaları için bir ölçüdür. Videolardaki çözünürlüğe benzer bir kavramdır. Sayı ne kadar fazla ise kalite de o kadar artmış olur. Müzik uygulamaları konusunda en popüler olan uygulamalardan Spotify ve YouTube Music şu an için kalite konusunda ise ilk sıralarda değildir. Biz yazımızda sizler için yüksek kbps sunabilen uygulamalara değineceğiz:

1. Tidal HiFi Plus – 9216 kbps

Piyasaya sürülme tarihi 2014 olan müzik uygulamasında üç katman yer almakta olup, kayıpsız sesi ekleyen Tidal Hifi Plus planı dikkat çekmektedir. Bu plan 9216 kbps değerine kadar sunmaktadır. Bunun yanında kayıpsız dosya türleri için de destek sunmasıyla öne çıkmaktadır. 9216 kbps değeri ile listede açık ara liderdir.

2. Amazon Music Unlimited – 3730 kbps

Bu uygulama dünyaca ünlü Amazon tarafından sunulmakta olup, müzik dünyasında kaliteli uygulamalardan biri olan Amazon Music Unlimited, listenin ikinci sırasında yer almayı başarmaktadır. Bu bağlamda yüksek ses kalitesi isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulamadır.

3.Deezer

2007 yılında çıkmış olan bu uygulama, müzik kalitesi konusunda başarılı bir platform sunar. 360 Reality Audio şarkılarını da bulundurmakta olan program ile kayıpsız ses dosyalarına erişebiliyorsunuz. Ücretli üyeliklerde 1411 kbps ses kalitesi sunmakta olan program bu bağlamda tercih edilebilecek seçeneklerdendir.

4.Apple Music

Bir diğer ses kalitesi konusunda öne çıkan müzik uygulaması Apple Music olup, bu platform 2015 yılından beri hizmet sunmaktadır. 1411 kbps sunmakta olan yazılım bu bağlamda tercih edilebilecek seçeneklerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Bu yazımızda ses kalitesi hususunda öne çıkan uygulamalara değindik. Konuyla ilgili olarak fikirlerinizi ve eklemek istediğiniz uygulamaları hemen aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

(Visited 26 times, 1 visits today)