Samsung markasına ait Galaxy S23 serisine yönelik olarak bir kamera güncellemesine yer verilmiş durumda. İşte güncellemeye ilişkin tüm ayrıntılar…

Telefon kategorisindeki en popüler üreticilerden biri olan Samsung tarafından S23 serisiyle ilgili olarak çalışmalar sarfedilmekte olup, S23 akıllı telefonlarına yönelik olarak yeni bir yazılım güncellemesi kendisini gösterdi.

S23 Ultra akıllı telefonu çıktığı zamandan bu zamana kadar sıklıkla kamerasıyla gündeme geliyor. Kamera şikayetlerinden sonra, beklenmekte olan güncelleme en sonunda kendisini gösterdi. Çıkan kamera güncellemesi S23 serisinden üç akıllı telefon modelini de kapsamakta. Yazılım güncellemesi yaklaşık 1 GB dosya boyutuna sahip olup bu bağlamda kullanıcıların yazılım güncellemesini uygulamadan önce bu unsura dikkat etmesi gerekmekte.

Kamera güncellemesi hız ve görüntü kalitesi üzerinde iyileştirme sağlamaktadır. Otomatik odaklanmanın hızı ile doğruluğu OIS performansını iyileştirmiş olup, bazı kamera modlarında meydana gelen bulanıklık problemini ortadan kaldırdı. Bunun yanı sıra düşük ışık koşullarında ultra geniş kameranın keskinliğini daha iyi bir hale getirdi.

Güncellemeyle otomatik odaklama algoritması değiştirilmiş olup, deklanşöre basıldığı zaman çerçeve odak dışında tam olarak ayarlanmamış olsa dahi kamera fotoğraf çekmekte. Kamera uygulamasında sadece çerçevenin odaklanmasının ardından yeniden fotoğraf çekilmesini istiyorsanız kamera yardımcısı uygulaması aracılığıyla değiştirilebilmekte.

Görüntülü arama üçüncü parti uygulama kullanılarak sonlandırıldıktan sonra meydana gelen, yüz tanımanın çalışmamasına neden olan sorun ortadan kaldırıldı. Kamera iyileştirmeleri ve düzeltmeleri yakın zamanda Güney Kore dışında da yayınlanacak olup, Nisan 2023 yazılım güncellemesinin bir uzantısı olarak sunulması beklenmektedir.

Yayımlanan yazılım güncellemesi orta – düşük ortam ışığında veya yüksek çözünürlükler olan 50 Mp veya 200 MP lensler kullanıldığı esnada gökyüzünde gözükmekte olan şeritlenme kamera sorununu da ortadan kaldırıyor. Yani güncellemenin uygulanmasının daha iyi bir kamera performansı isteyen kullanıcılar için bir hayli elzem olduğunu belirtebiliriz.

(Visited 48 times, 1 visits today)