Akıllı telefon alanında popüler markalardan biri haline gelen Vivo markasının Y11 2023 akıllı telefon sürümü resmen piyasaya sürüldü. 

Uygun fiyatlı akıllı telefon alanında çalışmalarına tam gaz devam etmekte olan Vivo, bu bağlamda yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli ile pazarda yerini almış durumda. Bu sefer de Y11 2023 versiyonu piyasaya sürüldü.

Yeni Y11 2023 akılı telefonunda Helio P35 işlemcisi bulunmaktadır. Yonga seti dört adet 2.3 GHz hızında ve dört adet 1.8 GHz hızında çekirdeğe sahiptir . Telefonun arka kasa bölümünde 8 Megapiksellik ana kamera yer almakta olup hemen altında ise LED flaş yer almaktadır. Cihazın ön bölümünde su damlası çentikli 5 Megapiksellik selfie kamerası yer almaktadır. Cihaz sahip olduğu arka kamera ile 1080p çözünürlüğünde video çekebilmektedir. Ön kamerası da yine aynı şekilde 1080p video çekme yeteneğine sahiptir. Ürünün ekranı HD+ çözünürlüğündedir ve LCD yapısı bulmaktadır. 60 Hz tazeleme hızı bulunmakta olan akıllı telefonda ekran gövde oranı %88 seviyesindedir.

Otomatik olarak ışığa göre parlaklık ayarlama özelliğine sahip olan akıllı telefon ile böylece güneş altında da net bir şekilde görüntü alabilmek mümkün olabiliyor. 10W şarj destekli 5000 mAh batarya kullanmakta olan akıllı telefonun 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor ve iki versiyon da 128 GB dahili depolama alanı sunuyor. Ürün yazılımsal olarak Android 12 tabanlı OriginOS ile gelmektedir ve uzun bir süre yazılımsal güncellemelerden faydalanacağını söyleyebiliriz.

Siyah ve mavi renk seçenekleri bulunan akıllı telefonun Türkiye’de 5000 TL seviyesinden satılması beklenmektedir. Açıkçası özellikleri ile pazara fiyat performans anlamında ciddi bir hamle ile gelebilecek bir ürün olmadığını söyleyebiliriz. Vergilendirmeler hesaba katıldığı zaman 5000 TL seviyesinde gelmesini beklediğimizden aynı fiyat skalasında benzer akıllı telefonun çok olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

(Visited 62 times, 1 visits today)