Çin merkezli telefon üreticilerinden Vivo tarafından orta segment için yeni bir telefon piyasaya sürülecek olup söz konusu model Y35 ve orta segment Pazar için bir hayli iddialı geliyor ve cihazın uzun süre güncelleme desteğinden yararlanacağı açıklandı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Güncelleme hususu akıllı telefon pazarındaki önemli problemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bir akıllı telefon piyasaya sürüldükten sonar güncellemeleri ilk etapta kısa zamanda alsada zaman içerisinde yeni güncellemeleri beklenenden geç almaya başlar ve pek çok kez, söz verilen güncelleme süresi kadar destek de sunulamaz ve bu durum kullanıcıların canını sıkabilir. Bu gibi nedenlerden yayımlanan güncellemelerin zamanında sunulması oldukça önem arz ediyor.

Vivo tarafından yapılan yeni açıklamada Vivo Y35 için 2 yıl büyük Android güncellemesi ve 3 yıl da Android Güvenlik güncellemenin sunulacağına yönelik olarak resmi duyuru yapıldı. Bu bağlamda Vivo Y35 akıllı telefonuna sahip olan kullanıcıların uzun bir süre güncellemelerden yararlanmaları mümkün hale gelecek. Orta segment pazarında telefonların geç de olsa güncelleme aldıklarını biliyoruz ancak 3 yıl boyunca güncelleme vaadinin net bir şekilde verilmesinin dikkat çekici bir husus olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo Y35 Teknik Özellikleri

Akıllı telefonun 90 Hz tarama hızına sahip olan Full HD+ çözünürlüğünde ekranı bulunmaktadır. IPS LCD panele sahip olan cihaz su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıdadır.
Yonga seti olarak Snapdragon 680 kullanmakta olan akıllı telefon modelinde GPU dlarak ise Adreno 610 kullanılmaktadır. 256 GB dahili depolama alanına ve 8 GB RAM’e sahiptir. Cihazın arkasında üçlü kamera platformu bulunmaktadır ve ana lensi 50 Megapikselliktir. Ona 2 + 2 MP makro ve derinlik lensleri eşlik etmektedir. Ön kısmında ise 16 Megapiksellik selfie kamerası bulunmaktadır. Bu bağlamda cihazın orta segment için son derece iddialı gelmekte olduğunu söyleyebiliriz.

(Visited 12 times, 1 visits today)