GeForce Now sistemine abone olan kullanıcıları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. GeForce Now abonelik fiyatlarına ciddi bir zam gelmiş durumda. İşte konuya dair tüm detaylar…

Teknoloji markalarından NVIDIA, GeForce Now isimli bulut oyun sistemi sunmuştu ve söz konusu sistem Türkiye’de de aktif hale getirilmişti. Sisteme yönelik olarak bugün itibariyle ciddi bir zam uygulanmış durumda ve fiyatlar buna bağlı olarak yükseldi.

15 Mar t2021 tarihinde beta sürecini tamamlayan ve böylece Türkiye’de aktif hale getirilen GeForce Now sistemi, Türkiye’deki ikinci yılını adeta zam ile kutlamış durumda. Yapılan zam açıklamasına göre platformun abonelik ücretlerinde %50’ye varan ciddi oranlarda zam uygulandı. NVIDIA ve Turkcell işbirliği ile Türkiye’ye gelen GeForce NOW bulut sisteminde aylık abonelik fiyatı 140 TL’den 190 TL’ye yükselmiş durumda. Üç aylık premium abonelik sahibi olmak isteyen kullanıcıların ise üç ayda bir 300 TL ödeme yapması gerekmekte iken uygulanan zamla beraber artık 450 TL ödemeleri gerekiyor. Altı aylık abone olmak isteyen kullanıcıların eskiden 520 TL ödeme yapması gerekirken uygulanan zamla beraber artık 790 TL’yi gözden çıkarmaları gerekmekte. 11 + 1 Aylık premium paketindeki fiyat ise 960 TL’den 1380 TL’ye yükselmiş vaziyette.

GeForce Now Hakkında

Güçlü donanıma sahip olan uzaktaki bilgisayarların hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilerek işlenen görüntünün oyuncuya aktarılması amacına sahip olan platform, işlenen görüntünün internet bağlantısı aracılığı ile oyuncuya aktarılmasını sağlamaktadır. Düşük performanslı bir cihazla bile internet üzerinden film izler gibi oyunları oynayabiliyorsunuz. Ancak oyunları oynamak için içeriklere de ücret ödemeniz gerekiyor. Özellikle eski sistemi bulunan ancak internet hızı çok iyi olan kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan GeForce Now sistemi ile oyuncular fiziksel sınırlara bağlı kalmadan oyunlar oynayabiliyor. Ancak artık bunun bedelinin en azından bizim ülkemizde daha ağır olduğunu belirtmek gerekiyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)