Bu yazımızda NVIDIA sürücüsünün görünmemesi probleminin çözümü noktasında uygulanabilecek olan yöntemlere ilişkin olarak bilgiler veriyoruz. İşte ayrıntılar…

İşletim sistemlerinden Windows üzerinde NVIDIA sürücüsünün görünmemesi sıkıntısı meydana gelebilmekte olup, pek çok kullanıcı bilgisayarında NVIDIA sürücüsü olmasına rağmen masaüstüne sağ tıkladıkları zaman seçenekler arasında NVIDIA denetim masasının yer almamasından şikayet etmektedir. Peki bu sorunla karşılaşıldığı zaman uygulanabilecek olan yöntemler nelerdir?

İlk Yöntem:

Görev yöneticisinden NVIDIA denetim masası yazılımını sonlandırma yöntemini uygulayabilirsiniz. Bunun için Ctrl + Shift + Esc kombinasyonunu kullanınız ve görev yöneticisini açnıız. Ardından İşlemler sekmesi içinden NVIDIA Dneetim Masası’nı bulunuz ve yazılımın üzerine sağ tık yapınız. Ardından Görevi Sonlandır seçeneğini seçiniz ve birkaç saniye sonrasında yazılımı tekrar açınız.

İkinci Yöntem:

İlk olarak Windows tuşuna basılı tutup R tuşuna basarak Windows’un Çalıştır aracını açınız. Çalıştır aracında yer alan kutucuğa services.msc yazınız ve sonrasında Enter tuşuna basınız. Böylece Hizmetler penceresi çıkacaktır. Pencerenin içerisinde NVIDIA Display Container LS hizmetini bulup sonrasında hizmetin üzerine sağ tık yaparak Başlat butonuna basınız.

Başlat butonuna bastıktan hemen sonra kısa bir süre içinde NVIDIA Denetim Masası’nın kısayolu sağ tıklama ile açılmakta olan pencere ve görev yöneticisine dahil olacaktır. Eğer bu hala söz konusu olmuyorsa o halde yüklediğiniz sürüm numarasıyla ilgili bir sıkıntı vardır. Yanlış bir sürücüyü yüklemiş olabilirsiniz. Uyumlu sürücüyü yükleyip güncelleme de yaparak bu sorunun üstesinden gelmek mümkün olacaktır. NVIDIA sürücü güncellemesi yapabilmek için NVIDIA resmi internet sitesi üzerinden uygun sürücüyü bulup yüklemelisiniz. Her ne kadar pek çok farklı internet sitesinden de NVIDIA sürücüsü indirilebilsede bunu önermemekteyiz. Konuyla ilgili olarak fikirlerinizi ve yardım taleplerinizi hemen alt kısımda yer almakta olan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)