Bu içeriğimizde Squad Game dizisine benzer yapıda olan beş diziye sizler için değiniyoruz. İşte o diziler…

Gerilim alanında en başarılı dizilerden biri olan Squid Game özellikle farklı konusu ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Netflix üzerinde oldukça popüler hale gelen dizi ülkemizde de beğenilerek takip edilmişti.

Squid Game dizisine benzer olan izlenebilecek çeşitli diziler yer almakta olup, yazımızda bunlara sizler için değinmek istedik.

Alice in Borderland

Kendilerini alternatif bir Tokyo’da bulmakta olan ve hayatta kalabilmek için çeşitli oyunlar oynamak durumunda kalan iki arkadaşın tuhaf hikayesini anlatmakta olan dizi., Squid Game’den farklı olarak önlerine çıkan zorluklarla mücadele etmeleri yani birbirlerine karşı mücadele etmemeleri anlamına geliyor.

%3

20 yaşında olanların yoksulluktan kaçmak ve cennet gibi bir adada mutlu, zengin bir yaşam sürme şansına sahip oldukları totaliter bir hükümetin iktidarını konu edinmekte olan dizide gençlerin bunu yapabilmek için çeşitli test ve süreçlerden geçmesi gerekmektedir.

All of Us Are Dead

Kore zombi dizisi olan All of Us Are Dead gerilim unsurları bakımından denemeniz greeken dizilerdendir. Bu dizide öğrenciler kapana sıkışmış durumdadır ve kendilerini yemek için gelen zombilere karşı umutsuz bir savaşa girerler.

Hellbound

Zombi filmlerindin yönetmeni Yeong San ho tarafından sunulan Hellbound dizisi sınıf çatışması, ahlak , korku ve gerilim kavramlarını işlemekte olan ve bunları oldukça etkileyici bir şekilde harmanlaması ile dikkat çeken bir dizidir. Bu bağlamda tercih edebileceğiniz diziler arasında yer alıyor.

Dr. Brain

Apple TV+ platformunda Kasım 2021’de ortaya çıkan bu dizi psikolojik bilim kurgu gerilimi türündedir ve dönemin en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır. Dizide anılarını bir kişiden diğerine aktarmanın yolunu keşfeden bir beyin bilimci konu edinilmektedir.

(Visited 3 times, 1 visits today)