Son günlerde epey popüler olan Netflix dizisinin tokeni çıkarıldı ve büyük bir dolandırıcılık olayı meydana geldi. Milyonlarca Dolar bir anda buhar oldu.

Squid Game dizisi son zamanlara damgasını vurdu. Netflix üzerinde yayınlanan diziye büyük ilgi gösterildi. Squid Game’e gösterilen bu ilgiden kripto para dünyası da nasibini aldı.

Squid Game (SQUID) ismiyle yeni bir kripto para birimi çıktı ve sadece 5 dakikada binlerce kat yükselip on binlerce kat değer kaybetti. Böylece kripto para dünyasında tarihi bir vurgun daha gerçekleşmiş oldu. Vurgun sonrası Squid kripto parasının internet sitesi ve sosyal medya hesaplarına erişim sağlanamıyor.

SQID tokeninin arkasında diziden herhangi bir yapımcı ve hatta diziyle herhangi bir ilişiği olan bir kişi bile bulunmamaktaydı. Sosyal medya üzerinden büyük kampanyalar yapılarak SQUID tokeninin kısa sürede ilgi çekmesi sağlandı. Büyük kar elde etme umuduyla binlerce yatırımcı SQUID token aldı. Ancak alanlar büyük pişmanlık duydu. Çünkü sadece beş dakikada binlerce kat artıp, on binlerce kat değer kaybetti.

Squid Game’i (SQUID) piyasaya süren kişilerce dizideki oyunun çevrimiçi ortamda oynanacağı vadedildi ve oyuncular her oyun için belli bir miktar SQID ödedi. Kazanan olduğunda da kendisine ayrılan parayı alacaktı. Payın yüzde 10’luk kısmı ise oyunun yapımcılarına gidecekti. Daha oyun ortaya yokken yatırılan paranın tamamı bir anda ortadan kayboldu.

Bugün bir anda çok büyük bir yükseliş yaşayan Squid token beş dakikada dibi gördü. Eşi benzeri görülmemiş devasa hareketlilik ile büyük bir dolandırıcılık olayı olarak tarihe geçti. SQUID an itibariyle alım satımlara da kapatılmış durumda. Squid token ile ilgili ilginç olan nokta ise PancakeSwap gibi popüler borsalardan birinde yayınlanması idi. Belki de pek çok kişi buna güvenerek satın almıştı.

(Visited 34 times, 1 visits today)