PlayStation Plus platformunun Kasım ayı ücretsiz oyunları aktif hale geldi. Oyunlar ücretsiz olarak erişime uygun hale geldi.

Video oyunu dünyasında Sony’nin PlayStation Plus platformunun Microsoft’un Xbox Game Pass platformuyla büyük bir rekabet içerisinde olduğu bilinmekte. Bu kapsamda iki platform da çeşitli oyunları kampanyalarıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.

PlayStation 5 için geçtiğimiz ay Hell Let Loose, PS4 için ise Mortal Kombat X ve PGA Tour 2K21 oyunları abonelik hizmeti kapsamında dağıtılmıştı. Sonrasında Kasım ayında ücretsiz verilecek oyunlar da belli oldu ve oyunlar an itibariyle kullanıma açıldı.

PlayStation Plus tarafında Knockout City , First Class Trouble ve Kingdoms of Amalur : Re-Reckoning , The Walking Dead: Saints and Sinners oyunları aktif oldu.

The Walking Dead: Saints and Sinners yapımı PlayStation VR, Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning oyunu PlayStation 4, Knockout City ve First Class Trouble oyunlarıysa PlayStation 4 ve 5 için aktif hale getirildi.

The Walking Dead: Saints and Sinners

PlayStation VR için geliştirilen bir oyun olup birinci şahıs nişancı hayatta kalma korku oyunudur. The Walking Dead çizgi roman dizisini konu edinir.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Aksiyon rol yapma oyunu olup, 8 Eylül 2020 tarihinde ramastered sürüm olarak kullanıcıların karşısına çıkmıştır. Oyunun geliştiriciliğini 38 Studios ve Big Huge Games yapmakta olup yayıncısı ise Electronic Arts’tır.

First Class Trouble

1 Kasım 2021 tarihinde çıkan çiçeği burnunda bir video oyunudur. Oyuncular oyun içerisinde hayatta kalmak için birlik olur ve ölümcül yapay zekayı mağlup etmeye çalışır.

Knockout City

Electronic Arts firmasının yayıncılığını üstlendiği oyunun geliştiricisi ise Velan Studios firmasıdır. 21 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülen oyunda takım halinde rakiplerle mücadele ediyorsunuz. PlayStation Plus’ın bu ay renkli geçtiği söylenebilir. Gelecek ay hangi oyunların ücretsiz hale geleceğini ise bekleyip göreceğiz.

(Visited 51 times, 1 visits today)