Sony markasının Xperia 5 IV akıllı telefonuna ilişkin olarak beklenen tanıtım resmen gerçekleştirildi. Böylece cihaza dair önemli detaylar ortaya çıkmış oldu. İşte habere ilişkin detaylar…

Teknoloji devlerinden Sony, akıllı telefon alanındaki çalışmalarına Xperia serisi kapsamında tam gaz devam etmekte olup şirket şimdi de Xperia 5 IV isimli modeli için tanıtım gerçekleştirmiş durumda.

Amiral gemisi akıllı telefon olarak uzun süredir beklenen Xperia 5 IV modelinin tanıtımı en sonunda yapıldı. Böylece cihaza ilişkin olarak pek çok detay gün yüzüne çıktı.

Xperia 5 IV Özellikleri

Akıllı telefonun 6.1 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ekranı bulunmakta olup, cihazın ekranı 120 Hz tarama hızına sahip. Ürünün ekranı 21 : 9 Cinema Wide OLED ekran bulunuyor. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi ile çalışmakta olan akıllı telefonda kablosuz şarj desteği yer alıyor.

Telefonun ana kamerası OIS destekli ve f 1.7 diyafram açıklığı bulunuyor. 12 MP ultra geniş açı + 12 MP 2.5 yakınlaştırmalı telefoto kamera yer verilen akıllı telefonda böylece üçlü arka kamera platformu bulunuyor. Cihazın kameraları 4K HDR 120 FPS video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Sony’nin kendi 360 Reality Audio özelliği ve ayrıca Sony Pictures Entertainment ile işbirliği içinde ayarlanmış Dolby Atmos desteği sunmakta olan akıllı telefonda tam aşamalı stereo hoparlörlere yer verilmektedir. Ürünün bu bağlamda ses konusunda bir hayli iddialı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonda 5000 mAh bataryaya yer verilmekte. Cihaz şarj dayanıklılığı konusunda standart bir seviye sunuyor. Kutu içerisinde adaptör ile gelmemekte olan telefon yeşil, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

Ön siparişler açıldı

Xperia’nın 5 IV modeli 999 Dolar fiyat etiketiyle ön siparişlere açılmış durumda olup yakın zamanda dağıtımına da başlanacak. Ürünün fiyat olarak yükesk fiyatlı akıllı telefonlar kervanına katıldığını söyleyebiliriz. Habere dair yorumlarınızı hemen aşağıdaki bölümden iletebilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)