MOOFPS türündeki Zula oyununun sistem gereksinimleri genel olarak mütevazi gözükmekte olup, sistem gereksinimlerine ilişkin olarak ayrıntılı bilgilere yer veriyoruz.

Günümüze yüzbinlerce yabancı ve milyonlarca aktif Türk oyuncusu bulunmakta olan Zula oyunu, ilk Türk yapımı MOOFPS olma özelliğini taşıyor.
Piyasaya sürülme tarihi Şubat 2015 olmasına rağmen günümüzde hala ilgi gören bir video oyunu olan Zula içerisinde iki adet birbirine düşman taraf bulunuyor ve toplam 20 farklı karaktere yer veriliyor. Karakterlerden her birinin ayrı bir hikayesi mevcut. Eğlenceli oyunlardan biri olarak bilinen Zula’yı oynamak için güçlü bir bilgisayarınız olması da gerekmiyor.

Zula Sistem Gereksinimleri

Intel Core 2 Duo E6600 ve üzerindeki işlemciler oyun için minimum yeterliliği sağlıyor. Aynı zamanda oyun hem 32 bit hem de 64 bit işletim sistemleriyle uyumluluk gösteriyor. Oyunu minimum ayarlarda oynayabilmek için 2 GB RAM gerekiyor.

Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinde Dual Core CPU 3.0 GHz işlemcinin yeterli olacağı ifade edilirken, otalama olarak iki çekirdek ve üzerindeki herhangi bir işlemci ile Zula oyununu rahatça oynayabilirsiniz. Minimum 2 GB, önerilen olarak ise 4 GB RAM gerekmekte olup, ekran kartı olarak da Intel Graphics HD 520 paylaşımlı grafik yongası veya Radeon R7 M260 grafik kartı veya bunların seviyesinde veya üzerinde olan farklı grafik kartları gerekmektedir.

Intel’in HD520 paylaşımlı çözümü 2015 yılının son çeyreğinde çıkan bir yapıdır. DirectX 12 desteğine sahiptir. Zula için önerilen grafik kartı birimi ise Intel HD Grapihcs 4000 olup, AMD’nin Radeon R5 M320 grafik birimi de önerilmektedir. Bu grafik birimi 2015 yılında piyasaya sürülen, mobil yani dizüstü bilgisayarlarda kullanılan bir grafik birimi olup, iki grafik birimi de 64 bit olarak tasarlanmıştır.

Zula minimum ve önerilen sistem gereksinimleri arasında fazla fark yoktur. Genelde dizüstü bilgisayarlarda kullanılan grafik işlemcileri yeterli gelmektedir. Söz konusu grafik işlemcilerinin oyun odaklı olmadığı ve çok güçlü olmadıkları da bilinmektedir.

(Visited 9 times, 1 visits today)