Bir kediyi kontrol ettiğiniz ilginç oyunlardan biri olan Stray hakkında bilmeniz gereken hususlara değiniyoruz. İşte Stray hakkında bilgiler…

Günümüzde video oyunlarının genelde aynı aynı yapıda olduğuna şahit oluyoruz. Stray ise tarzıyla pek çok video oyunundan ayrılmayı başaran bir yapım. Çünkü Stray oyununda kıyamet sonrası bir evrende bir kediyi kontrol ediyor, görevleri de kediyle gerçekleştiriyorsunuz.

Kedi gibi düşünmenizi, etrafa zıplamanızı ve bir yumak top bulduğunuzda oynamanızı sağlayan ilginç bir oyun olan Stray, Annapurna Interactive tarafından geliştirilip yayınlanan bir macera, platform oyunudur. Sahip olduğu ögelerle oyuncuların dikkatini çekmeyi başaran Stray yapımı, bir kedi gibi düşünüp kediyi kontrol etmenin eğlencesini size sunmakta ve aynı zamanda merak unsuruna bağlı bir hikaye taktim etmektedir.

Kontroller konusunda basit ve akıcı bir oyun olan Stray, başarılı müzik kullanımı ile de dikkat çekmektedir. Hem bilgisayar platformu hem de konsollar için piyasaya sürülen Stray oyunu PlayStation Plus servisi üzerinden de oynayabileceğiniz bir oyundur.

Cyberpunk bir evreni olan Stray oyununda zaman zaman parazitlerle bile savaşabiliyorsunuz. İlk etapta bir kedi grubu içerisinde olduğunuz Stray oyununda ardından kayboluyor ve diğer kedileri bulmaya çalışırken kendinizi tamamen farklı bir ortamda, fotoğraftaki gibi parazitlerden kaçarken ve aynı zamanda çeşitli görevler alıp yerine getirirken buluyorsunuz. Oyunun atmosferi sizi etrafı keşfetmeye, yeni şeyler bulmaya itiyor ve bu da yine Stray oyununu özel kılan unsurlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Mevcut dünyada neler olduğunu anlamaya çalıştığınız video oyununda bir yandan arkadaşlarınızı bulmak için uğraşıyor, bir yandan da meydana gelen sorunların neden kaynaklandığını tespit etmeye çalışıyorsunuz. Bu bağlamda özellikle şu sıralar farklı bir oyun oynama niyetindeyseniz Stray oyununa bir şans verebilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)