Samsung markasının Galaxy S22 akıllı telefonuna ilişkin olarak gelişmeler var. Cihaz için yeni yazılım sürümü paylaşıldı.

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından biri olan Samsung’un aynı zamanda akıllı telefon kategorisinde de başarılı bir performans ortaya koyduğu bilinmekte olup, şirket şimdi de One UI üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Samsung’un Galaxy S22 akıllı telefonu One UI 4.1.1 yazılım güncellemesiyle kendisini gösterdi. Telefon S22 serisi için Amerika’da paylaşılmış olup, yayınlanan güncellemenin S90xUSQU2AVHB model numarası bulunuyor.

Güncellemenin detayları

S90xUSQU2AVHB model numaralı güncellemenin sunduğu önemli detaylardan biri paylaşılan dosyaları yeniden adlandırmanıza olanak tanımasıdır. Bunun için gönderilecek dosyanın seçimini yaparak üç noktalı menüye dokunup Adı Değiştir’i seçmeniz yeterlidir.

Smart View çoklu görüntüleme özelliği tam ekran, resim içinde resim ve benzeri özellikleri içerisinde barındırmakta olup, S22 serisi için çıkan One UI 4.1.1 güncellemesi Android 12L değil Android 12’yi temel almaktadır. One UI 5.0 öncesi son güncelleme olan One UI 4.1.1 önümüzdeki haftalarda Türkiye pazarına ulaşacak olup, bu bağlamda önümüzdeki günlerde güncellemenin cihazınıza gelip gelmediği yönünde manuel kontrol sağlayabilirsiniz.

Galaxy S22 Özelliklerini Hatırlayalım

Akıllı telefonda yonga seti olarak Snapdragon 8 Gen 1 bulunmaktadır. Depolama tarafında 128 GB ve 256 GB seçenekleri olan telefonda 8 GB RAM yer alıyor. Cihazın ekranı Full HD+ yapıda olup 120 Hz yenileme hızı ve 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı bulunuyor. Cihazda IP68 sertifikası ve NFC desteği mevcut. Bunun yanında ürün 5G desteğine sahip olup bu bağlamda uzun soluklu bir telefon olarak öne çıkıyor. Cihazda kullanılan batarya 3700 mAh kapasitesinde ve 25W kablolu şarj edebiliyorsunuz. 168 Gram ağırlığındaki cihaz uzun bir dönem daha güncellemelerden yararlanacak.

(Visited 12 times, 1 visits today)