Türkiye’de de piyasaya sürülen Realme GT 2 Pro akıllı telefonuna çok büyük bir ilgi gösterildi. Cihaz kısa sürede büyük bir satış başarısına ulaşmayı başardı. İşte habere dair tüm detaylar…

Realme GT 2 Pro akıllı telefonunun Türkiye pazarında büyük bir satış başarısına erişmesi bekleniyordu ve nitekim öyle de oldu. Cihaz satışa sunulur sunulmaz çok kısa bir süre içerisinde tükendi.

Fiyatı 12.999 TL olarak belirlenen Realme GT 2 Pro, bu bağlamda Türkiye pazarında satışa çıkarıldı. Özelliklerine nazaran piyasaya göre biraz daha uygun bir fiyattan gelen akıllı telefon, orta segment telefonların seviyesinde fiyatlardan satılmakta olup, üst segment bir cihaz olarak öne çıkıyor.

Akıllı telefonda 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı yer alıyor. Aynı zamanda 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan versiyonu da bulunuyor ve söz konusu versiyonun çok kısa bir süre içerisinde tükendiğini belirtmemiz gerekiyor. Cihazın en dikkat çeken özelliği ise bize göre Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin yer alıyor olmasıdır. Söz konusu yonga setinin üst segment modellerde tercih edildiği bilinmektedir.

2K çözünürlüğe sahip olan 120Hz tarama hızı destekli AMOLED ekran paneli kullanan akıllı telefonun arka kısmında OIS desteğine sahip olan 50 MP ana lensi bulunan üçlü kamera platformu yer almaktadır. Geniş açılı kamera 150 derece görüş açısı sunmakta olup GT 2 Pro modeli bunun yanı sıra 40’a kadar yakınlaştırma gerçekleştirmeyi başaran mikroskop kameraya sahiptir.

Akıllı telefonda 32 Megapiksellik ön kamera yer almakta olup stereo hoparlöre düzenine sahiptir. Parmak izi tarayıcısı ekran altında yer almakta olan modelin ekranı 6.7 inç büyüklüğündedir. Ürünün ekranı Gorilla Glass Victus koruma teknolojisiyle korunmaktadır. Çift SIM kart desteğine sahip olan akıllı telefon modeli 5G teknolojisini desteklemektedir ve bunun yanı sıra NFC teknolojisi desteği bulunmaktadır.

(Visited 126 times, 1 visits today)