Realme şirketinin GT Neo 5 isimli akıllı telefonu adeta en fazla ilgi gören akıllı telefon modellerinden biri haline gelmiş durumda.

En hızlı şarj olan akıllı telefon durumunda olan Realme’nin GT Neo 5 isimli modeli kısa bir süre içerisinde en çok satan akıllı telefonlardan biri olmayı, üstelik bu hususta zirvede yer almayı başardı.

Realme tarafından sunulan üst segment akıllı telefon modeli olan GT Neo 5 cihazı gerek tasarım yapısı gerekse 240 Watt çok hızlı şarj desteği sunması ile dikkat çekmekte olup, cihazda aynı zamanda Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti yer almakta.

Üstün özelliklerine rağmen fiyatı 460 Dolar olan ve bu bağlamda muadili pek çok akıllı telefona nazaran çok daha uygun bir rakamdan tüketiciler ile buluşan GT Neo 5 isimli akıllı telefon modeli, 16 GB RAM ve 512 GB RAM bulunan sürümü ile en çok satan cihazlardan biri haline gelmiş durumda.

Mobil Dünya Kongresi’nde GT 3 ismiyle çıkış yapan akıllı telefon modelinin bu bağlamda küresel çapta da boy gösteren bir cihaz olduğunu ve Türkiye’de de satışa sunulmasının beklendiğini belirtelim. Telefonun gerek sıra dışı bir tasarım yapısına sahip olması gerekse sahip olduğu güçlü özellikler ile oldukça dikkat çeken bir cihaz olduğunu belirtebiliriz. Ürünün diğer bazı özelliklerine değinecek olursak;

GT Neo 5 Teknik Özellikleri:

Telefonun 6.74 inç büyüklüğe sahip olan 2772 x 1240 piksel çözünürlüğünde AMOLED panel ekranı bulunmaktadır. Cihaz Realme UI 4.0 arayüzü ve Android 13 işletim sistemi desteklemektedir. Çift Sim kart desteği bulunmakta olan akıllı telefon modelinde 50MP Sony IMX890 sensörlü arka kamera, OIS, f/1.88 diyafram, 23.6mm eşdeğeri odak uzaklığı yer almaktadır. Cihaz ek olarak 8 MP IMX355 ultra geniş kameraya sahiptir ve 2 MP mikroskop lensi bulunmaktadır. Ürünün 8 GB/12 GB/16 GB LPDDR5X RAM / 256 GB (UFS 3.1) depolama seçenekleri bulunmasının yanı sıra aynı zamanda 240W hızlı şarj destekli sürümünde 16GB LPDDR5X RAM ve 256GB/512GB (UFS 3.1) depolama mevcuttur.

(Visited 25 times, 1 visits today)