Bu içeriğimizde Postegro’nun tanımına, Postegro hakkında bilinmesi gereken unsurlara dair bilgilere yer veriyoruz.

Günümüzde en yaygın sosyal medya ağı olan Instagram’da gizli profilleri görme gibi bir imkan bulunmamakta olup, gizli hesaplara bakabilmek için kullanıcılar üçüncü parti uygulamalara başvurmaktalar. Bu hususta Postegro üçüncü taraf uygulaması bulunuyor. APK olarak Android akıllı telefonlara indirilebilen uygulama, Instagram’da takip edilmeyen profilleri görmeyi sağlıyor.

Normal şartlarda Instagram üzerinde bir kişi eğer profilini diğer insanlardan gizlemişse sadece onu takip eden kişiler profilini görebilir yani takip etmeyen bir kişinin görmesine imkan yoktur ve ilk olarak takip isteği göndermesi gerekir. Postegro ise Android cihazlara APK olarak indirilebilen ve takip edilmeyen gizli hesapların profilini görmeye imkan tanıyan bir uygulamadır.
Uygulamanın günlük 50.000’den fazla aktif kullanıcısı bulunmakta olup bu bağlamda en popüler stalk uygulamalarından biri olarak bilinmektedir.

Birden fazla hesap ile kullanma, gizli profillerdeki hikayeleri izleme ve gizli gönderileri görme gibi özellikleri vardır. Hatta detaylı arama yapma ve hikayeleri indirme işlevi de bulunmaktadır.
Web sayfası olan Web Postegro üzerinden de kullanılabilmekte olup, Web Postegro internet sitesine girdiğiniz taktirde otomatikman giriş sayfasına yönlenirsiniz ve kullanıcı adı ile şifrenizi girip giriş yapabilirsiniz ancak güvenlik açışından riskli bir üçüncü parti uygulaması olduğunu ve bunun yanı sıra etik bir araç olmadığını belirtmemiz gerekmektedir.

Postegro’yu kullanabilmek için kullanıcının en az 50 takipçisinin olması gerekmekte olup, bu takipçi sayısına kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Ücretsiz olarak kullanılabilmekte olan uygulamada yer alan ekstra özelliklerden yararlanabilmek için aylık veyahut yıllık planlardan birini seçmek gerekmektedir. Mesela uygulama içerisinde reklam görmek istemeyen kullanıcılar aylık olarak 2 Dolar ödeme yaparak reklam görmeyebiliyor. Profilinize kimin baktığını öğrenmek için ise ücretli abonelik satın almak gerekiyor.

(Visited 23 times, 1 visits today)