Ad Infinitum video oyununa ilişkin olarak erteleme kararı alındı. Bu nedenle oyuncuların oyuna sahip olabilmesi için uzun süre daha beklemesi gerekiyor. İşte habere dair detaylar…

Video oyunu alanında dikkat çeken birinci şahıs hayatta kalma oyunu olan Ad Infinitum ile ilgili olarak daha önce yapılan açıklamada oyunun 2023 yılının 20 Nisan günü piyasaya sürüleceği açıklanmış ve bu bağlamda net bir tarih verilmişti. Ancak ilgili tarihe yaklaşırken sürpriz bazı gelişmeler yaşandı ve sürprizin de oyuncuların hoşuna gidecek türde olmadığını belirtmek gerekiyor.

Oyun Eylül ayında çıkacak

Yapılan yeni açıklamaya göre Ad Infinitum video oyununun çıkış tarihi ertelendi. Bu bağlamda oyun 20 Nisan tarihinde değil Eylül ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Bu bağlamda oyunun beklenen çıkış tarihinden aylar sonra piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Bu arada oyunun daha önce konsollar ve PC platformu için piyasaya sürüleceğinin zaten açıklanmış olduğunu, bu bağlamda yapımın PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacağı ortaya çıksada son yayınlanan fragmanda PS4 ve Xbox One sürümlerinin yer almamasının kafaları karıştırdığını belirtelim. Yani oyunun eski konsollar için piyasaya sürülmesinin çıkmaza girdiğini söyleyebiliriz ancak elbette bu hususta resmi açıklamanın henüz olmadığını belirtmekte fayda var.

Oyunun duyurusu Temmuz 2021’de yapılmıştı. Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek olan video oyunu, 1. Dünya Savaşı ile korku türünü harmanlamakta ve bu bağlamda farklı bir deneyimin kapılarını aralamaktadır. Oyun Steam’den istek listesine eklenebilmekte olup, oyun içerisinde savaşın siperlerinde ve aile evinizin içerisinde savaşmanız gerekebiliyor ve hem akıl sağlığınızı korumanız hem de hayatta kalabilmeniz gerekiyor. Oyun çılgın gizemleri de içerisinde barındırmakta olup, bu bağlamda oyuncuları farklı ve etkileyici bir deneyimin beklediğini söyleyebiliriz.

(Visited 2 times, 1 visits today)