Harmony 3.0 Beta sürümü Huawei’nin P20 serisi için aktif hale getirilmiş durumda. İşte güncellemeyle sağlanan değişikliklere ilişkin olarak tüm detaylar…

Çin merkezli telefon üreticilerinden olan Huawei geçmişte ABD ambargoları ile sıklıkla gündeme gelmişti ve ardından satışlarda önemli bir sorunla karşı karşıya kalmış, Android işletim sistemi ve hizmetlerini kullanamaz hale gelmişti. Günümüzde Harmony OS işletim sistemi ile yoluna devam eden Huawei, bu bağlamda P20 serisine yönelik olarak yeni HarmonyOS sürümünü sundu.
P20 serisi kapsamında P20 ve P20 Pro cihazlarına yönelik olarak sunulan HarmonyOS sürümü ile beraber kullanıcılara pek çok yeni özellik taktim ediliyor. Peki HarmonyOS 3.0 ile sağlanmakta olan yeni özellikler nelerdir? Sizler için değinecek olursak;

HarmonyOS 3.0 Değişiklik Günlüğü

Servis penceresi kombinasyonları, yeniden boyutlandırılabilmekte olan akıllı klasörler ve daha fazla özelleştirme sunuluyor. Güncelleme bazı hoparlörlerden ses çalmayı kontrol etmeyi sağlamakta olup, bunun yanında medya dosyalarını ve metinleri Superhub’a sürükleyip uygulamalar ve cihazlar arasında aynı anda birden çok sürüm paylaşmaya imkan tanımakta olan özelliği eklemektedir.

Güncelleme öne çıkanlar galeri sekmesinde yeni bir bölüm eklemektedir. Bunun yanında gizlilik ve güvenlik açısından panodan hangi izinlerin hangi uygulamalar tarafından kullanıldığını takip etmeye ve olası riskleri en aza indirmeye yaramaktadır. Güncelleme HUAWEİ kimliğiyle oturum açmış cihazların güvenlik durumunu kolay bir şekilde kontrol etmeye ve cihazın güvenliğinin nasıl daha iyi hale getirilebileceğine dair öneriler sunmaktadır.

Yeni sürümle beraber widgetler ve uygulama simgeleri üzerinde değişiklikler yapılmaktadır. Farklı boyutlara sahip olan widgetları ve uygulama kısayollarını bir kombinasyon olarak gruplandırmak için birlikte sürüklemenize imkan sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ana ekranı daha iyi özelleştirebilir, uygulamaların ve widgetların renkleri ve nitelikleri üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)