Huawei markasının Watch D isimli akıllı saatine yönelik olarak yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncellemeye ilişkin detaylar belli oldu.

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Huawei güncellemelerine devam etmekte olup bu sefer Watch D için yeni bir yazılım güncellemesine yer verdi.

Kan basıncı seviyelerini ölçebilen ilk Huawei saati olan Watch D için HarmonyOS 2.1.0.368 yazılım güncellemesini yayınladı. Aktif hale getirilen güncelleme üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarından gelmekte olan bildirimleri yanıtlama seçeneği de dahil yaşam kalitesini iyileştiren pek çok özellik sunuyor.

Yayınlanan güncelleme Android veya HarmonyOS ile çalışmakta olan bir cihazla eşleştirilmiş Watch D’de kısa yanıtlar verilmesine imkan tanımakta olup özellik henüz iOS ile uyumluluk göstermiyor. Güncellemenin dosya boyutu 46 MB olup sistem kararlılığı konusunda da iyileştirmeler sunuyor ve böylece daha stabil bir deneyim yaşanabilmesine imkan tanıyor.

Geçtiğimiz ay Avrupa’da 349 Euro fiyat etiketiyle ön siparişlere açılan akıllı saat henüz resmi olarak Türkiye’de satılmıyor olsada yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Watch D Teknik Özellikleri

Huawei Watch D akıllı saatinin AMOLED panel yapısına sahip olan 1.64 inç büyüklüğünde ekranı bulunmaktadır. Alüminyum bir malzemeden oluşan kasası ile dayanıklı bir yapı sunmakta olan Watch D modeli IP68 sertifikasına sahip ve böylece toza, suya karşı direnç gösterebiliyor. Günde 6 BP ve 5 EKG ölçümüyle 7 güne kadar pil ömrü sağlayabilmekte olan akıllı saat modelinde 70’in üzerinde spor modu yer alıyor.

Saatin kordonlarında kullanılmakta olan gerilmeye dayanıklı polimer malzeme sayesinde basınçlandırma sürecini daha kararlı hale getirebilir, tansiyon ölçümünün doğruluğunu artırabilirsiniz. EKFG çekerek kalp ritmine ilişkin analizler gerçekleştiren akıllı saat NFC, IP68 sertifikası, FPS gibi desteklere sahiptir. Watch D’nin diğer pek çok Huawei akıllı saatten daha farklı bir görünüme sahip olduğunu da söyleyebiliriz.

(Visited 5 times, 1 visits today)