Huawei markası, Huawei MateBook E Go 2023 isimli yeni ürününü resmen piyasaya sürdü. Cihaza ilişkin olarak detaylar böylece kesinlik kazanmış oldu. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Ambargolar nedeniyle zor bir dönemden geçen Huawei çalışmalarını sürdürüyor ve bu yılın başında MateBook E serisinin yeni modelini duyurmuştu ve Huawei MateBook E Go 2023, ince taşramı yapısı ve güçlü teknik özellikleriyle dizüstü bilgisayar ve tablet kategorisindeki yerini almış oldu. Model sahip olduğu özellikler ile hem bir dizüstü bilgisayar hem de tablet modeli olarak raflardaki yerini aldı.

Çin pazarında piyasaya sürüldüğü öğrenilen Huawei MateBook E Go 2023 isimli bilgisayar modelinde 120 Hz ekran tazeleme hızına sahip olan 2.5 K çözünürlüğünde ekran bulunmaktadır ve ekranın boyutu 12.35 inç şeklindedir. Yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3 ile çalışmaktadır.

RAM ve Depolama Alanı Seçenekleri

Depolama tarafında 256 GB ve 512 GB olarak iki farklı sürüm yer alan modelde 16 GB RAM bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayarın 256 GB depolama alanına sahip olan modeli 4299 CNY fiyat etiketine sahiptir. 512 GB depolama alanına sahip olan sürümünün fiyatı ise 4999 CNY olarak belirlenmiştir.

Ürüne ilişkin klavye, Mouse ve kalem ise dizüstü bilgisayarın kutusundan hediye olarak çıkmakta ve kullanıcıdan herhangi ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Taşınabilirlik açısından son derece iddialı bir ürün olarak karşımıza çıkan Huawei MateBook E Go 2023, açıklanan fiyatlar doğrultusunda aynı zamanda hesaplı da bir ürün olarak kabul edilebilir. Modelin Çin pazarının dışına çıkarak küresel çapta satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı konusu ise henüz bilinmemekte olup, ilerleyen süreçte bunun da netlik kazanmasını bekliyoruz. Yine de Türkiye’de satışa sunulsa bile kur farklarından dolayı rakamın büyük oranda artacağını ve dolayısıyla ürünün uygun fiyatlı cihazlar seviyesinde sayılamayacağını belirtmek gerekmektedir.

(Visited 8 times, 1 visits today)