Bu yazımızda İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenebileceğiniz, kelime çevirisi yapmanıza imkan tanımakta olan 5 popüler sözlük uygulamasına yer veriyoruz.

Bu yazımızda İngilizce kelime çevirisi yapmanıza imkan tanımakta olan sözlük uygulamalarına değinmek istiyoruz. Bu hususta öne çıkmakta olan bazı uygulamalar bulunmakta olup onlara yer verecek olursak;

Tureng Sözlük

Alanında en iyilerden biri olan Tureng, İngilizce sözlük uygulamaları arasında dikkat çekmektedir ve pek çok kişi tarafından en iyi sözlük uygulaması olarak lanse edilmektedir. İngilizce öğretmenlerince öğrencilere sözlük olarak kullandırılmakta olan en temel uygulamalardan biridir.

Microsoft Çevirmen

Microsoft’un çeviri uygulaması olarak hizmet gösteren bir araçtır. Bing olarak da bilinmekte olan uygulamanın çeviri fonksiyonu olan Microsoft Çevirmen , kullanıcıların İngilizce sözlükleri başarıyla çevirmenize imkan tanımakta olan bir program olarak öne çıkmaktadır.

Google Çeviri

Google Translate ile birlikte kelime ve cümlelerinin çevirisini yapabilirsiniz. Google tarafından desteklenmekte olup, bu bağlamda popülerliği son derece yüksek olan bir çeviri uygulamasıdır. Çevirileri başarılı bir şekilde gerçekleştirmenize imkan tanımaktadır. Türkiye’de İngilizce olan bir kelimeyi veya cümleyi çevirebilmek amacıyla en yaygın olarak kullanılan aracın Google Translate olduğu bilinmektedir.

Clickivo Sözlük

Hem kullanışlı hem de basit bir yapısı bulunmaktadır. Başarılı arayüzü ile beraber sözlük uygulamasında aradığınız kelimeleri kolay ve hızlı bir şekilde çevirmenize imkan tanımaktadır. İngilizce – Türkçe çeviri bakımından oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Yandex Çeviri

Türkçe – İngilizce çeviri için kullanabileceğiniz, sözlük görevi görebilecek popüler bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Rus merkezli arama motoru devi Yandex tarafından sunulmakta olan bir hizmettir.

Sadece Türkçe sözlük arıyorsanız da TDK Türkçe Sözlük isimli, Türk Dil Kurumu tarafından desteklenmekte olan uygulamayı kullanabilirsiniz ve böylece Türkçe kelime dağarcığınızı da geliştirebilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)