Bir video oyunu yüklemesi yapabilmek için hangi adımları uygulamanız gerektiği konusuyla ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Oyunlar boş vakitleri değerlendirmek adına en çok başvurulan ürünlerden olup, günümüzde insanlar gerek telefonlarından gerekse bilgisayar, konsol gibi araçlardan yaygın olarak oyun oynuyor. Peki bir oyun nasıl yükleniyor?

Bir oyun yüklemek onu hangi cihaza yükleyeceğinize göre değişkenlik gösteren bir unsurdur. Örneğin Android işletim sistemli bir cihazda oyun yüklemek istiyorsanız Google Play Store uygulamasını açarak arama bölümünde oyunun ismini aratınız. Eğer aynı isimle pek çok oyun bulunuyorsa istediğiniz oyunu bulana kadar hepsini kontrol ediniz. Sonrasında yüklemek istediğiniz oyunun sayfasına gidip oyunun isminin üzerine dokunup Yükle butonuna basın ve böylece telefonunuza yüklemeyi başlatın. Yükleme bittiğinde Aç butonuna dokunarak Android cihazlarda oyun yükleme ve açma işlemini yapabilirsiniz.

iOS üzerinde oyun yükleme

iOS işletim sistemli cihazlarda oyun yüklemek için ise App Store platformunu kullanmanız gerekmektedir. App Store üzerinde arama bölümüne oyunun ismini yazıp indirmek veya yüklemek istediğiniz hangisiyse bulunuz ve İndir butonuna dokunarak oyunu indiriniz. Sonrasında indirme bittiği zaman menüye eklenen kısayolu kullanarak oynayabilirsiniz.

Bilgisayara oyun yükleme yöntemi :

Bilgisayar üzerinden oyun yüklemesi yapmak için ilk olarak oyunun ücretli olup olmadığına bakmalısınız. Örneğin CS GO oyununu oynayacaksanız kendi sitesinden veya Steam gibi anlaşmalı mağazalar üzerinden indirip oynayabilirsiniz. Örneğin Steam üzerindeki bir oyunu indirip yüklemek için ilk olarak Steam uygulamasını bilgisayarınıza indirin. Ardından arama kutucuğuna indirmek istediğiniz oyunun ismini yazıp aratın ve oyunu bulduktan sonra Sepete Ekle butonuna tıklayın.

Eğer oyun ücretsiz ise kütüphanenize eklenecek olup kütüphane bölümünden indirebilirsiniz. Eğer ücretli ise de satın almanız gerekmektedir. Kütüphane üzerinden oyun indirmenizin ardından indirme tamamlandığı zaman Oyna butonuna tıklayarak Steam üzerinden oyunu açabilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)