OPPO K10x modelinin tanıtımı 16 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Cihaza ilişkin pek çok teknik özellik belli olmuş durumda.

Akıllı telefon alanında popüler markalardan biri haline gelen Oppo, Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. 16 Eylül günü yeni bir ürün tanıtacağı öğrenilen Oppo’nun söz konusu modelinin ismi OPPO K10x ve cihaz 16 Eylül günü resmen tanıtılacak.

OPPO K10x modelinin sahip olduğu neredeyse tüm özellikler resmi tanıtım öncesi belli olmuş durumda. Böylece tanıtımına günler kala cihaza ilişkin detaylar belirlendi. Buna göre OPPO K10x ürününün özelliklerinden bahsedecek olursak;

OPPO K10x Teknik Özellikleri

Yeni K10x cihazının ekranı 6.59 inç büyüklüğünde 2412 x 1080 çözünürlüğünde 120 Hz tazeleme hızında ve cihaz LCD panel yapısına sahip. Oppo’nun bu üründe LCD panel kullanmasının nedeni olarak ise uygun fiyat sunma amacı gösteriliyor.

Modelde yonga seti olarak Snapdragon 695 kullanılmakta olup cihaz Adreno 619L grafik birimi ile oyunlarda fark oluşturmayı başarıyor. RAM tarafında 6 GB ve 8 GB seçenekleri mevcut olan ürün depolama alanı olarak ise 128 GB ve 256 GB olarak iki fraklı dahili depolama alanı seçeneği sunmakta ve bu alan microSD kart ile 1 TB’a kadar yükseltilebilmekte.

Arkasında f/1.79 diyafram açıklığına sahip 64MP arka kamera, 2MP derinlik ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2MP makro kamera olmak üzere üçlü arka kamera platformu yer alıyor. Ön kısmında ise f2.0 diyafram açıklığına sahip olan 16 MP ön kamera yer alıyor.

Batarya olarak 67W hızlı şarj desteği bulunmakta ve 5000 mAh kapasiteli bataryası olan cihazda yazılımsal olarak Andorid 12 işletim sistemi mevcut. Yana monte parmak izi tarayıcısı olan ürün çift SIM kart desteği sunmaktadır. Ürünün fiyatının ne kadar olacağı, satış başarısı konusunda belirleyici etken olacaktır.

(Visited 3 times, 1 visits today)