Oppo markası tarafından sunulmakta olan giriş seviyesi ve bütçe dostu bir model olan Oppo A17 cihazının Türkiye pazarında da piyasaya sürüleceği öğrenilmiş durumda.

Oppo tarafından geçtiğimiz yıl çıkmış olan A17 isimli akıllı telefon modeli, çıkışının üzerinden uzun süre geçtikten sonra Türkiye pazarına dahil olmak için hazırlık yapıyor.

IMEI veritabanında tespit edilen akılı telefon modeli CPH2477 model numarası kullanmaktadır. Cihazın fiyatı 167 Euro olarak belirlenmiştir ve Türkiye’de satışa sunulduğunda bu yüzden 6000 TL seviyesinden bir fiyatlandırmayla satışa çıkarılması beklenmektedir. Ürünün nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı hususu da oldukça merak edilmektedir.

Akıllı telefonun ekranı 60 Hz yenileme hızına sahiptir ve HD+ çözünürlüğü bulunmaktadır. Cihazın ekran boyutu 6.56 inç büyüklüğündedir ve LCD panel yapısı sunmaktadır. Akıllı telefon yazılımsal olarak Android 11 işletim sistemine ve ColorOS 12.1’e sahiptir ve uzun bir süre yazılım güncellemelerinden nasibini alması beklenmektedir ancak cihazın eski bir sürüm ile çıkış yapmış olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü bu telefondan önce satılan bazı modeller dahi Android 12 işletim sistemiyle kutudan çıkmış durumdayken bu cihaz Türkiye’de Android 11 ile kutudan çıkacak ve yazılım güncellemelerini zamanında alsa dahi bu bir eksiklik olarak öne çıkacaktır.

Akıllı telefonda yonga seti olarak Helio G35 kullanılmaktadır. Cihaza IMG GE8320 GPU eşlik etmektedir. RAM ve depolama alanı tarafına değinecek olursak; Ürün 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı seçeneğine sahip olup , ek depolama desteği de mevcuttur. Cihazın kamerası 50 MP çözünürlüğünde ana lense sahiptir ve ona 2 MP f2.8 diyafram açıklığında lens eşlik etmektedir. Önünde ise 5 MP f2.2 diyafram açıklığı bulunmakta olan selfie kamerası yer almaktadır.

Habere dair görüşlerinizi hemen alt kısımda bulunan yorum bölümünden bize bildirmeyi ihmal etmeyiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)