Bu yazımızda Oppo’nun F21 Pro 4G akıllı telefonu ile Redmi Note 12 akıllı telefonlarını karşı karşıya getiriyoruz. İşte iki telefon arasındaki farklar…

Teknoloji markalarından Oppo, Avrupa’da Oppo Reno 7 4G olarak da bilinen Oppo F21 Pro modelini sunmuştur. Söz konusu model Redmi Note 12 cihazından daha ince, kompakt ve hafif olmasıyla öne çıkmaktadır. OPPO F21 Pro 4G, IPX4 sertifikasıyla korunmaktadır. Redmi Note 12 rakibine nazaran daha büyük, daha kalın bir yapıdadır ve plastik bir gövdesi vardır. Cihazda IP53 sertifikası kullanılmaktadır.

Ekran Farklılıkları

Kağıt üzerinde baktığımız zaman Redmi Note 12 cihazının ekranının Oppo F21 Pro 4G cihazına nazaran daha üstün olduğunu söyleyebiliriz. Cihazda 6.67 inç büyüklüğünde Full HD Plus çözünürlüklü 120 Hz yenileme hızına sahip ekran bulunmaktadır. Ürün AMOLED panel yapısı sunmaktadır. Redmi Note 12, güç anahtarına yerleştirilmiş yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusuna sahip olup, F21 Pro modeli 6.43 inç büyüklüğünde daha küçük olan AMOLED ekrana sahiptir. Cihazın ekranı 90 Hz yenileme hızı sunar ve Full HD Plus çözünürlüğü vardır.

Yonga Seti ve Diğer Özellikler

Redmi Note 12 akıllı telefonu Snapdragon 4 Gen 1 yonga setince desteklenen ilk telefonlardan biri olup, 6 nm üretim süreciyle oluşturulmuştur. Oppo F21 Pro modeli de 6 nm’de oluşturulan Snapdragon 680 yonga setine sahiptir. Redmi Note 12 ‘de kullanılan yonga seti daha güçlüdür.

Kamera tarafında ise OPPO F21 Pro 4G, daha iyi 64 MP ana kameraya sahip olması ve daha iyi selfie kamerasının olması sayesinde öne çıkmaktadır. Redmi Note 12 modelinde 48 MP arka kamera ve 8 MP selfie kamerası vardır.

Redmi Note 12 modelinin ekranı pil ömrü konusunda daha başarılıdır. Fiyat tarafında ise F21 Pro modeli daha pahalıdır. Redmi Note 12 çok daha hesaplıdır.

(Visited 18 times, 1 visits today)