Akıllı telefon alanında popüler üreticilerden biri haline gelen Redmi çalışmalarına devam etmekte olup şirket yeni Redmi 12C cihazını Türkiye pazarında da satışa çıkarmış durumda. İşte habere dair tüm detaylar…

Akıllı telefon alanında öne çıkmaya başlayan markalardan biri olan Redmi, geçtiğimiz aylarda Çin’de Redmi 12C isimli akıllı telefon modelini piyasaya sürmüştü. Söz konusu cihaz bu sefer de Türkiye pazarına gelmiş durumda. Peki ürün Türkiye’de ne kadardan satılıyor? İşte Redmi 12C hakkında bilinmesi gerekenler…

Redmi 12C cihazı özellikleri

Akıllı telefonun 6.71 inç büyüklüğe sahip olan ve HD+ çözünürlüğü bulunan IPS LCD panel ekranı bulunmaktadır. Cihaz okuma modu özelliğine sahiptir ve 500 nit parlaklık sunmaktadır.

MediaTek’in Helio G85 yonga setinden güç almakta olan akıllı telefon modelinde kullanılan bu yonga seti 12 nm mimariden geçilerek sunuldu. Giriş ve orta segment modellerde tercih edilen bir yonga seti olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

5000 mAh büyüklüğünde bataryası bulunmakta olan akıllı telefon modelinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanının yanı sıra 128 GB depolama alanı seçeneği de bulunmaktadır. Akıllı telefonun kamera özelliklerine değinecek olursak ; Ürün 50 MP ana lens kullanmaktadır. Ona derinlik sensörü eşlik etmektedir. Ön kısmında ise 5 Megapiksellik selfie kamerası bulunmaktadır.

Okyanus mavisi, nane yeşili, lavanta moru ve grafit grisi olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunmakta olan akıllı telefon modeli tasarımsal olarak damla çentikli ekran yapısına sahiptir.

Xiaomi Redmi 12C Türkiye Fiyatları:

4 GB RAM + 64 GB: 4 bin 899 TL
4 GB RAM + 128 GB: 5 bin 299 TL

Bu bağlamda cihazın 64 GB ve 128 GB depolama alanı bulunan sürümlerinin arasında 400 TL’lik bir fark bulunmaktadır. Açıkçası 64 GB depolama alanı günümüzde biraz yetersiz kalabilir zira harici bir depolama alanı kullanılmadığı taktirde kısa sürede tükenecektir.

(Visited 11 times, 1 visits today)