Oyun dünyasında piyasaya sürülen pek çok iddialı yapım bulunmakta olup, strateji kategorisindeki oyunlar arasından en başarılı olanlara sizler için değinmek istedik:

Age of Empires

Meşhur Age of Empires serisini hala oynamadıysanız ve strateji oyunu türüne başlamak istiyorsanız sizin için harika bir fırsat. Son derece başarılı olan seride kendi topluluğunuzu oluşturup geliştiriyor ve devlet haline gelerek diğer düşmanlara karşı mücadele edip, diplomasiler ile dostluklar edinebiliyorsunuz. Özellikle de Age of Empires 2’yi oynamanızı öneririz.

 

Clash Royale

Gerek Android gerekse iOS üzerinde oynayabileceğiniz, ücretsiz olarak oynama imkanınız olan bir strateji oyunudur. Piyasaya sürülme tarihi 2016 olan oyun, 100 milyondan fazla indirilmiştir. İster tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla takımlar halinde elinizde bulunan üniteleri geliştirip ilerleyerek oynayabilirsiniz.

Baldur’s Gate 3

Hem rol yapma hem de strateji kategorisinde bir hayli başarılı olan Baldur’s Gate 3 video oyunu mutlaka denemeniz gereken yapımlar arasında bulunuyor. Larian Studios’un eliyle geliştirilen yapım üzerinde günümüzde çalışılmaya devam ediliyor ve daha da iyi hale getiriliyor.

Total War

Özellikle orta çağ savaş teması ağırlıklı olarak oynamak isteyenler için harika bir strateji deneyimi sunan Total War serisi, oyuncuların harika bir deneyim yaşamasına imkan sağlıyor. Total War serisi için çok sayıda farklı video oyunu çıkmıştır ve hepsi de birbirinden güzeldir.

Civilization

Köklü strateji oyunu serilerinden biridir. Çok fazla detay içeren ve bu bağlamda oynarken sizin de pek çok unsura dikkat etmeniz gereken kaliteli bir video oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Klasikleşmiş kült bir strateji oyunu oynamak istiyorsanız Civilization serisine mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Europa Universalis

Bahsedeceğimiz bir diğer oyun Europa Universalis olup, Paradox’un geliştirdiği çok başarılı bir oyundur. 15. Yüzyıldan başlayıp 19. Yüzyıla kadar oynayabilir ve ulusları kontrol ederek kendi ulusunuzun dünyanın en iyisi olmasını sağlayabilirsiniz.

(Visited 13 times, 1 visits today)