Age of Empires 4 oyunu Steam platformunda büyük bir başarı yakaladı. Oyun aktif oyuncu rekoru kırdı.

Meşhur Age of Empires serisi, strateji oyunlarını seven oyuncuların adeta gözdesi olup, seri için son olarak Age of Empires 4 oyunu piyasaya sürülmüştü. Oyunun çıkması uzun yıllardır beklendiği için büyük beklentiler vardı ve oyun çıktığında bir anda akın edildi. Oyuncuların memnun kalması sayesinde de rekorları egale ediyor.
Relic Entertainment ve World’s Edge tarafından geliştirilen, Xbox Game Studios tarafından yayınlanan strateji oyunu, Türkçe dil desteğiyle 299 TL’lik fiyattan satılmakta olup, oyun Steam üzerinde çok büyük bir ilgi görüyor.

Gelen son haberlere göre Age of Empires 4, Steam platformunda 67 bin 896 kişi tarafından aynı anda oynandı. Bu da yeni bir rekora işaret ediyor. Bunda oyununun oyunculardan çoğunlukla olumlu puanlar almasının büyük etkisi bulunuyor. Şu an yapım Steam’in mevcut en çok satan oyunlar listesinde de üst sıralarda yer alıyor.
Age of Empires 4’ün anlık 67 bit 896 kişilik oyuncu sayısının sadece Steam için geçerli olduğunu da belirtelim. Oyunun Microsoft Store ve Xbox Game Pass üzerinde de yer aldığını düşünürsek oyunu aslında Steam’in açıkladığı sayıdan da fazla oyuncu aynı anda oynadığı varsayımında bulunabiliriz.

Age of Empires 4 Sistem Gereksinimleri Neler?

Oyunu düşük grafik seviyelerinde oynayabilmek için Intel Core i5-6300U ya da AMD Ryzen 5 2400G işlemci, 8 GB RAM, Intel HD 520 veya seviyesinde DX12 destekli grafik kartı, 50 GB boş depolama alanı, Windows 10 64 Biti işletim sistemi gerekiyor. Oyunun sistem gereksinimleri tarafında, özellikle grafik kartı olarak makul olduğunu söyleyebiliriz. Bundan beş yıl önce kadar çıkan giriş seviyesi oyuncu bilgisayarlarında dahi çalıştırabilmek mümkündür. Oyunla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

(Visited 43 times, 1 visits today)