Xiaomi’nin bünyesinde olan Redmi markasının Note 9 Pro cihazına yönelik olarak MIUI 14 güncellemesi yayınlanıyor. Peki güncelleme ne gibi farklılıkları beraberinde getiriyor? İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Xiaomi markasının özelliklerini oldukça övdüğü ve öne çıkardığı MIUI 14 arayüzünün dağıtım süreci devam etmekte olup, Xiaomi markası amiral gemisi modellerinden büyük çoğunluğunu yeni versiyona geçirmiş durumda olup, artık giriş ve orta segmente odaklanmaya başlamış durumda ve bu doğruluda hamleler yapılıyor.

Çin merkezli Redmi’nin Note 9 Pro akıllı telefonu 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. İlk çıktığı zaman cihaz Android 10 tabanlı MIUI 12 yazılımını kullanıyordu. Şimdi ise yazılım güncellemesi ile beraber Android 12 işletim sistemine yükseltilmekte ve MIUI 14 sürümünü kazanıyor.

MIUI 14 Sürümünün Kazandırdığı Avantajlar

Yeni yazılım güncellemesiyle beraber çok oyunculu oyunlar başta olarak uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru sunuluyor. MIUI 14 sürümüyle sunulan foton motoru, üçüncü parti uygulamalarda %22 seviyesine kadar güç tüketimini azaltıyor ve böylece telefonların daha uzun bir süre şarj olmadan kullanılması mümkün hale geliyor.

MIUI 14 sürümüyle birlikte sunulan süper simgeler özelliği, ana ekranda fraklı semboller ekleyebilmeyi sağlıyor. Böylece daha canlı bir tema oluşturmak mümkün oluyor. Sistem performansı konusunda da iyileştirmeler sunmakta olan MIUI 14 yazılımı, eski sürümlere nazaran daha hızlı ve kararlı ve bunun yanında çok daha az alan kaplamaktadır. Xiaomi verilerine göre MIUI 14 sürümü önceki sürüme nazaran %23 seviyesinde daha az alan kaplıyor. Bu sonuç MIUI arayüzünün yeniden ele alınması ve baştan geliştirilmesiyle elde edilmiş.

Yani sonuç olarak MIUI 14 sürümünün önceki sürümlere nazaran çok daha hızlı olduğunu, daha kararlı olup daha az yer kaplamakta olduğunu belirtebiliriz. Güncellemenin kısa süre içerisinde dağıtılarak tamamlanması bekleniyor. Habere dair görüşlerinizi hemen alt kısımdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

(Visited 25 times, 1 visits today)