Motorola şirketinin heyecanla beklenen akıllı telefon modeli Edge 40 Pro’ya ilişkin olarak önemli detaylara erişilmiş durumda. Cihaza ilişkin pek çok detay belirlendi. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Telefon alanında popüler olan üreticilerden Motorola, bunun yanında son derece köklü de bir geçmişe sahip olup çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket tarafından geride bırakmış olduğumuz haftalarda hem bütçe dostu hem giriş seviyesi hem de orta segmente yönelik olarak pek çok akıllı telefon modeli tanıtıldı ve şirket yeni cihazlarını piyasaya sürerek pazarın nabzını yokluyor.

Motorola markasının amiral gemisi akıllı telefon modeli olarak Edge 40 Pro cihazını piyasaya sürmesi beklenmekte olup cihaza ilişkin olarak heyecan verici bazı gelişmeler meydana gelmiş durumda. Cihaza ilişkin detaylar Play Console’da ortaya çıkmış durumda olup, teknik özelliklerinin yanında tasarımı da gözler önüne serildi. Cihazın zaten Çin modelinin bulunduğu bilinmekte ve onunla kıyasladığımızda aynı görüntüye sahip olduğunu belirtebiliriz fakat bazı özellikleri itibariyle ondan ayrılmaktadır. Akıllı telefonun ekranı 400 DPI yoğunluğa sahiptir ve çözünürlüğü 1080×2400 piksel çözünürlüğündedir. Akıllı telefonun sağ kısmında güç düğmesi ve ses düğmeleri yer almaktadır. Console listesi akıllı telefonda kullanılan işlemcinin QTI SM8550 olduğunu göstermektedir. Bu işlemcinin Snapdragon 8 Gen 2 olduğunu da belirtelim. Söz konusu yonga setinin güçlü donanımlardan olduğu bilinmekte olup, Adreno 730 GPU ile paketlenmektedir. Yonga seti Qualcomm Kryo 780 bir çekirdeğin yanı sıra 2.50 GHz hızında çalışan Qualcomm Kryo 780 üç çekirdek ve 1.80 GHz hızında çalışan Qualcomm Kryo 780 dört çekirdekten oluşmaktadır.

Akıllı telefon kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkacak olup gelen bilgilere göre 12 GB RAM’i bulunuyor. Nasıl bir satış performansı sergileyeceği büyük merak konusu olan cihaza ilişkin daha fazla detay için biraz daha beklemek gerekiyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)