Bu içeriğimizde Opera internet tarayıcısının etkileyici özelliklerine değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Opera internet tarayıcısı günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan tarayıcılardan biri ve özellikle dahili fonksiyonları ile beğeni kazanan bir uygulamadır. Opera uygulamasında pek çok önemli özellik bulunmakta olup, bunlar arasından bize göre en dikkat çekenleri dahili VPN eklentisi ve dahili reklam engelleme eklentisidir. Tarayıcıyı kullandığınız esnada reklam engelleme veya VPN hizmetlerinden yararlanmak için üçüncü taraf bir uygulama veya eklenti yüklemeniz gerekmez ve aynı zamanda bu özellikleri dilediğiniz zaman kolayca açıp kapatabilirsiniz.

My Flow İşlevi

Opera internet tarayıcısında My Flow ismi verilen bir araç bulunmakta olup, söz konusu araç Opera Touch ve masaüstü uygulamalarının arasında bir şekilde paylaşım yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Opera tarayıcısında hızlıca arama yapmak istiyorsanız klavyenizden Alt + Space tuş kısayoluna basabilirsiniz. Sekme araması yapmak için de Ctrl + Space tuşuna basarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Ancak hızlı arama işlevi aktif durumda değilse Ayarlar ekranına girerek kontrol etmeyi ve aktif hale getirmeyi unutmayın.

Hızlı Erişim

Opera tarayıcısında hızlı erişim fonksiyonu bulunmaktadır ve söz konusu fonksiyon sayesinde PDF dosyalarını kolayca görüntülemek, ekran görüntülerini kontrol etmek ve en fazla kullandığınız sayfalara hızlı bir biçimde erişim sağlamak mümkün olmaktadır. Bunu kullanabilmek için Ayarlar ekranına gidilmesi gerekiyor.

Fare ile kontrol

Opera tarayıcısında klavye kısayollarının büyük öneminin bulunmasının yanında aynı zamanda fare hareketleriyle de son derece uyumlu bir haldedir ve etkinleştirmek için Opera’da sağ tuşa basmanızın ardından fareyi belirli yöne hareket ettirip çeşitli işlemlerde bulunabilirsiniz. Mesela bir sayfaya geri gitmek için sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Peki siz Opera tarayıcısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıdaki yorum kısmından görüşlerinizi yazabilirsiniz.

(Visited 7 times, 1 visits today)