Popüler internet tarayıcılarından Opera, kripto paralara özel olarak tarayıcı piyasaya sürdü. Söz konusu tarayıcı kripto para kullanımları konusunda bazı avantajlar sağlıyor. İşte habere dair ayrıntılar…

İnternet tarayıcıları günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta olup, Opera da sunduğu özellikler ve hız nedeniyle tercih edilen tarayıcılar arasında yer alıyor.
Her geçen gün daha fazla geliştirilen Opera, bu sefer kripto para kullanıcılarına özel olarak, kripto para kullanımlarında avantaj sağlayabilecek bir tarayıcıya yer verdi.
Opera tarafından yerleşik bir kripto para cüzdanına sahip olan, kripto para birimi ve NFT değiş tokuşlarında kolay erişim imkanı tanıyan, merkezi olmayan uygulamalara destek sunan Web3 kripto para tarayıcısı çıkarıldı.

Yeni kripto para tarayıcısı uygulamasını beta sürüm olarak kullanıcılarla buluşturan Opera, başlangıçtan itibaren Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos dahil olmak üzere blok zincirlerini destekleyecek yerleşik bir cüzdan olup, Polygon ile yapılan ortaklık da duyuruldu.

Opera’nın yeni tarayıcısı sayesinde kullanıcılar üçüncü taraf cüzdanları kullanma seçeneği sayesinde herhangi bir eklentiye gerek duymadan kripto paraya erişim sağlayabilecek. Kripto para birimleri satın almaya, doğrudan cüzdan içinde değiştirmeye , cüzdan bakiyenizi kontrol etmenize imkan tanıyacak.

Bir kripto para tarayıcısı olduğundan yeni versiyonun güvenlik konusunda üst seviyede olması gerekir. Opera da bu hususta özel olarak çalıştığını belirtmekte olup, örneğin uygulama içerisinde kopyalama , yapıştırma işlemleri yapıldığı zaman diğer uygulamaların veri almasını engelleyen güvenli bir pano bulunuyor. Opera aynı zamanda Web3 becerilerinin geliştirilmesine yaramakta olan blok zincir haberlerine yer verdiği bir kripto para köşesi de sunuyor.

Merkezi olmayan internet Web3 için destek sunan Opera’nın özel sürümü, blok zincir şifreleme yoluyla ekstra güvenlik sağlamaya yöneliyor ve aynı zamanda metaverse üzerinden kazanabileceğiniz envanterlere erişmenize yardımcı oluyor.

(Visited 16 times, 1 visits today)