Bu yazımızda Valorant oyununda ajanlara değiniyor, ajanlara ilişkin bazı püf noktalara ilişkin bilgilere yer veriyoruz.

Valorant oyunu özellikle silah mekaniği ile oyuncuların dikkatini çeken ve onları kendisine çekmeyi başaran bir oyundur. Valorant oyununda Ajanlar isimli karakterleri kontrol etmektesiniz ve her biri onları benzersiz kılan, belirli savaş durumlarında avantaj sağlamakta olan özel yeteneklere sahip olmalarıyla öne çıkmaktadır.

Oyun içerisinde öncü, koruyucu, kontrolcü, düellocu v.b. ajanlar bulunmakta olup, yetenekler ve uzmanlaştıkları rolleri bilmek oyunda başarılı olabilmek için önem arz etmekte olan bir unsurdur.

Valorant Ajanları

Valorant’ta Brimstone ajanından örnek verecek olursak; Bu ajan gökyüzü dumanını ortak görüş alanlarına bırakıp görüşü kısıtlamaktadır ve düşmanlar göremedikleri birini böylece kolayca öldürememiş olacaklardır. Cypher ise sizi ve takım arkadaşlarınızı öldürmeye çalışmakta olan düşmanları tespit edebilmek için casus kameraları kullanmanıza ve bütün düşmanların yerini görerek daha etkili bir saldırı gerçekleştirmeye imkan sağlamaktadır.

Raze ajanı oyun içerisinde keskin nişancı yuvalarını temizlemek için kullanılabilmekte olup, büyük AoE patlaması özellikle dar alanlarda ölümü kaçınılmaz bir hale getirir. Bunun yanında boom bot, düşmanların pozisyonlarını ortaya çıkarmak için mükemmel olup, özellikle önemli bir dikkat dağıtıcı görevini üstlenir ve böylece düşmanları öldürmeniz daha kolay bir hale gelir.

Jett karakteri bir düellocudur ve Updraft yeteneğine sahiptir. Diğer ajanlarca ulaşılamamakta olan bölgelere zıplayıp ulaşmaya imkan tanımaktadır. Jett’in kiti oyunda av tüfeğiyle çok iyi eşleşmektedir. Bunun nedeni düşmanları ile arasındaki mesafeyi hızlı bir şekilde kapatabiliyor olmasıdır.

Oyun içerisinde Omen kontrolcü karakteri bulunmakta olup, kendisini gizlemek için duman küresi oluşturmaktadır fakat bu duman diğerlerinin aksine duvar içerisinden de geçebilmektedir. Hem nihai hem satın alınabilir yeteneklerinden biriyle ışınlanabildiğinden haritanın pek çok yerini hızlıca kapatmaya imkan tanımaktadır.

(Visited 2 times, 1 visits today)