Bu yazımızda Snapchat uygulamasında öne çıkan özelliklere ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Snapchat üzerinde sayısız özellik bulunmakta olup bunlar arasından öne çıkan bazı özelliklere sizler için değiniyoruz:

Yazı Tipi Değiştirme

Snapchat üzerinde yazı tipini değiştirmek için kamerasıyla bir fotoğraf veya video çekimi yapmanızın ardından T harfi butonuna dokununuz. Açılan klavyenin üzerinde farklı yazı tipleri olduğu ekran çıkacak olup, ekranın üzerinde sola, sağa kaydırma yaparak kullanmak istediğiniz yazı tipine dokunup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keşfet Özelliği

Snapchat üzerinde keşfet bölümü bulunmakta olup, ana ekranı sola kaydırıp Keşfet bölümüne ulaşmanız mümkündür. Keşfet bölümünde paylaşımı açmanızın ardından ekranın sağına dokunup yeni paylaşımları keşfedebilmeniz mümkündür. Hoşunuza giden paylaşımları diğer arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Snapchat Sohbet Kaydetme

Snapchat platformunda kaydetmek istediğiniz sohbet için kaydetmek istediğiniz mesaja dokunmanız ve bir süre parmağınızı kaldırmamanız yeterlidir. Böylece seçmiş olduğunuz mesaj kaydedilmiş olacaktır.

Sohbet Grupları

Snapchat Arkadaşlar bölümüne girerek yeni bir sohbet başlatabilirsiniz. Yeni sohbet penceresine dilediğiniz kadar arkadaş ekleyebilirsiniz. Böylece sohbet grubuna sahip olmuş olursunuz.

Rahatsız Etme Özelliği

Sohbet bildirimi almak istemediğiniz bir arkadaşınızı seçerek profil resminin üzerine gelip parmağınızı basılı tuttuktan sonra çıkan Ayarlar bölümünü açınız. Sonrasında da Rahatsız Etme özelliğini aktif hale getiriniz.

Çıkartmalar Özelliği

Duygularınızı eğlenceli çıkartmalar kullanarak ifade edebileceğiniz çıkartmalar özelliği için mesaj ekranında klavyenizin üzerindeki gülen yüz simgesine dokunarak çıkartmalar ekranını açınız. Ardından sizi en iyi ifade etmekte olan çıkartmanın üzerine dokunup arkadaşınıza gönderiniz.

Filtreler

Snapchat filtreleri oldukça popüler olup, fotoğrafınızı çektikten sonra ekranı sağa veya sola kaydırarak farklı renk filtrelerini fotoğrafa eklemeyi sağlamaktadır. İki parmağınızı aynı anda üzerinde tutup paylaşımınıza iki filtre birden ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda hareketli filtrelerden yararlanabilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)