Bu yazımızda Snapchat platformunda arkadaş silmeye ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan Snapchat platformu özellikle gençlerin çok yoğun bir şekilde kullanıldığı bir uygulamadır. Snapchat üzerinde arkadaş silme yapılabilmektedir.
Snapchat kullanıcıları listelerindeki arkadaşları silmek isteyebilir ve bu durumda bütün arkadaşları silme işlemi uygulanarak zamandan tasarruf sağlanabilir. Bunun için tek tek listede yer alan arkadaşları silmek yerine toplu şekilde işlemi gerçekleştirebilmektedir ancak bu uygulamada mümkün olmamaktadır.

Arkadaş silme işlemi uygulamanızın ardından silinen kişiler paylaşmış olduklarınızı artık görememektedir. Bunun yanında siz de silinen kişilerin paylaşımlarını artık göremezsiniz. Bunun yanında Snapchat üzerinde arkadaş listesi kontrol edilerek silinen kişiler silindiklerini anlayabilir. Silmiş olduğunuz kişiler sizin kullanıcı adınızı görebilsede puanınızı görememektedir.

Snapchat’te Arkadaş Silme Adımları:

İlk etapta cihazınızdan Snapchat uygulamasını açınız. Uygulamayı açmanızın ardından sol alt kısımda bulunmakta olan Arkadaşlar yazılı sekmenin üzerine dokununuz. Sonrasında karşınıza kişi arama kutusu çıkacak olup, arama kutucuğunun üzerine gelip silmeyi dşünüdüğünüz kişilerin ismini yazınız. Kişi aramayla eşleşmekte olan sonuçlar listesi karşınıza çıkacak olup, kişinin ismine uzun olarak basılı tutunuz. Ardından karşınıza bir bölüm gelecek olup, söz konusu bölümde Daha Fazla seçeneğine tıklayınız ve ardından Arkadaşı Sil kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Snapchat Arkadaş Ekleme Adımları:

Snapchat üzerinde arkadaş eklemesi yapmak için de ilk olarak eklemeyi düşündüğünüz kişinin kullanıcı ismini bulunuz. Kişiyi kullanıcı adı ile ekleyebilmek için kamera ekranını kaydırınız. Snapcode üzerinden karşınıza çıkacak olan kullanıcı adını inceleyip Arkadaş Ekle butonuna basarak kullanıcıyı arkadaşınız olarak ekleyebilirsiniz.

Diğer yöntem ise telefon numarasının kullanılması olup, telefon numaranızı kullanarak arkadaş eklemek için  ilk olarak kişinin telefon numarasını rehbere kaydediniz ve kullanıcı adının yanında yer alan Ekle sekmesine tıklayınız. Böylece kişi arkadaş listenizde yer almaya başlayabilecektir. Bunun yanında arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişiye bağlantı paylaşımı da yapabilir ve süreci hızlandırabilirsiniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)