Popüler mesajlaşma ygulamalarından WhatsApp, silinen mesajların geri getirilmesine yönelik olarak bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik kendinize ait olan mesajları geri alabilmenizi sağlıyor. İşte habere ilişkin olarak tüm detaylar…

Mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp hali hazırda en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor ve her geçen gün daha çok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor .WhatsApp uygulamasına sürekli olarak yeni özellikler dahil edilmekte olup bu sefer de silinen mesajların tekrar elde edilebilmesine yönelik olarak yeni bir özellik ortaya çıkmış durumda.

İstemeden silmiş olduğunuz mesajları geri almanıza imkan tanımakta olan özellik, Benden Sil veya Herkesten Sil seçeneğine ek olarak geri alma seçeneği üzerinde işlev sağlıyor. WhatsApp’ta sohbetinizi benden sil veya herkesten sil yöntemi ile sildiyseniz geri getirme seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunun için mesajlarınızın yedekli olması gerekiyor. Yani mesajlarınızın yedeklenmesine izin vermediğiniz taktirde sohbetinizi geri getirmeniz gibi bir imkan sunulamamış oluyor. Yine de elbette yedeklenmeyen mesajları geri getirmek için sd kart kullanımı v.b. gibi hamleler bulunabiliyor ancak onlar için de mesajların tamamen temizlenmemesi gerekiyor.

Özelliğe tekrar gelecek olursak; Özelliğin kullanımı için WhatsApp uygulamasını açıyorsunuz ve üç nokta seçeneğinden Diğer Seçenekler yazısının üzerine dokunuyorsunuz. Sonrasında Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği bölümüne geçiyorsunuz. Sohbetinizi yedeklemek istediğiniz Google hesabını seçiyor ve cihazınıza kaydediyorsunuz. Ardından Yedekle seçeneğine dokunun ve yedekleme işlemi bittikten sonra WhatsApp’u mevcut telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyerek sohbetlerin tekrar geri gelmesini sağlayın ancak bunun öncesinde elde kalan verilerinizi harici bir yere de yedeklemenizi öneririz çünkü az da olsa o verilerin de kaybedilmesi ihtimali vardır.

Eğer manuel olarak mesaj yedeklemesi yapmak istiyorsanız WhatsApp uygulamasını görüntüleyin ve Ayarlar bölümüne irin. Sohbetler > Sohbet Yedeği > Şimdi Yedekle seçeneğine dokunarak devam ediniz.

(Visited 8 times, 1 visits today)