Yeni yazımızda WhastApp platformu üzerinden nasıl hareketli konum paylaşımı yapabileceğiniz konusunda bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kişilerin herhangi biriyle mevcut veya statik konumunu, gerçek zamanlı veya hareket konumunu paylaşmasına  imkan tanımaktadır.

WhatsApp üzerinde yer alan hareketli konum gönderme özelliği konumu gerçek zamanlı olarak izlemeye imkan tanımakta olup, sizden ne kadar uzakta olduklarını gerçek zamanlı olarak görebilmenizi sağlıyor. Mesela bir aile üyenizden WhatsApp üzerinden size canlı konum paylaşmasını rica edebilirsiniz. Bu sayede nerede olduklarını bilebilirsiniz.

Hareketli Konum Gönderme Adımları:

iPhone:

İlk olarak Ayarlar > WhatsApp > Konum kısmına gidiniz ve Her Zaman seçeneğini aktif hale getiriniz. Ardından WhatsApp uygulamasını açınız ve Hareketli Konum yollamak istediğiniz kişi veya grubu seçiniz. Daha sonraki ekranda sol alt köşede yer alan + düğmesine dokununuz. Açılır pencere içerisinden WhatsApp konum paylaşımına izin veriniz. Daha sonraki ekranda ise hareketli konum paylaş seçeneğini seçerek üzerine dokununuz. Kayar menüde hareketli konumunuzu paylaşmak istediğiniz sürenin seçimini yaptıktan sonra Gönder düğmesine dokununuz. Ardından kişi sizden başlangıç ve zamana kadar canlıyı gösteren küçük resim içeren bir mesaj alacak olup, gönderdiğiniz kişi küçük resmi açtığı zaman veya hareketli konumu görüntüle seçeneğine dokunduğu zaman gerçek zamanlı veyahut hareketli konumu açıkça gösteren bir canlı harita görünecektir.

Android

İlk olarak Ayarlar bölümüne oradan da Uygulamalar > WhatsApp bölümüne geçiş yapın. İzinler’e gidip konumun yanında yer alan düğmeyi aktif hale getirin. Daha sonrasında WhatsApp’ı açarak hareketli konumu paylaşmak istediğiniz kişinin seçimini yapınız. Sonraki ekranda sol alt köşede yer alan kırpma simgesine dokununuz.

Görüntülenen yukarı kaydırmalı menüde konum seçeneğine dokunarak sonraki ekranda hareketli konumu paylaş seçeneğini seçiniz. Kayar menüde konum paylaşmak istediğiniz sürenin seçimini yaparak Gönder düğmesine dokununuz. Kişiye gidecek olan küçük resimde hareketli konumu görüntüleme seçeneğine dokunduğunda sizin konumunuzu açıkça gösteren canlı harita gönderilmiş olacaktır.

(Visited 10 times, 1 visits today)