Bu içeriğimizde TikTok platformunda hesap uyarısını kaldırmayla ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte detaylar…

TikTok yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olup Play Store üzerinde adeta milyarlarca indirme sayısı bulunuyor. Dünyadaki insanların neredeyse yarısı tarafından kullanılan bir uygulama olan TikTok böylece gençlerin yanı sıra orta yaşlı ve daha olgun yaşlı kimseler tarafında n da tercih edilmeye başlanmış durumda.

TikTok platformunda son zamanlarda hesap uyarısı hususu sıklıkla gündeme geliyor. Hesabında hesap uyarısı olan TikTok kullanıcıları bu durumdan rahatsız olmakta ve bunu nasıl kaldıracaklarına dair çoğu insanın fikri bulunmamakta. Ancak biz bu hususta rehberimizi incelediğiniz taktirde çözüme kavuşabileceğinizi düşünüyoruz.

TikTok Hesap Uyarısını Kaldırma Adımları

İlk olarak TikTok uygulamasını mobil cihazınız aracılığıyla açınız ve profilinizi görüntüleyiniz. Ardından Hesap Uyarısına tıklayınız. Silinen farklı videolarınız gösterilecek olup gösterilen farklı videolarda TikTok’a İtirazda bulunun bölümünü kullanabilirsiniz. Ancak eğer videoyu silerseniz itiraz gönderilemeyecektir.

Videonuzun topluluğa aykırı olmadığı konusunda TikTok’a itiraz göndermeniz gerekiyor. Ancak belirtmek isteriz de topluluk kurallarını ihlal eden bir videonuz var ise maalesef herhangi bir çözüm olmaz yani hesap uyarınızın kaldırılabilmesi için ilk olarak TikTok politikalarına gerçekten de uyuyor olması gerekiyor. Bu yüzden platform üzerinde bazı algoritmalar devre dışı bırakılmaktadır.

TikTok hesap uyarısını kaldırmak için uygulanabilecek olan diğer yönteme değinecek olursak; Bilgisayarınız üzerinden tarayıcınızı veyahut akıllı telefonunuzdan web tarayıcınızı açınız. Arama kutucuğuna TikTok geri bildirimi yazınız ve gönderi tıklayınız. Ardından geri bildirim formunu dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz . Doldurduktan sonra her iki kutuyu da işaretleyip görmeniz gerekecek olup böylece formunuz gönderilecek ve talebiniz işleme alınacaktır. Eğer bir problem oluşmuşsa ve siz haklıysanız o halde lehinize işlem uygulanacaktır.

(Visited 12 times, 1 visits today)