Hyundai’nin yenilenen Kona serisi elektrikli, içten yanmalı motor ve hibrit seçeneklerinin olduğu ve bunun yanı sıra sportif N Line versiyonu sunuyor. Kona fütüristik tasarım yapısı ile dikkatlerine üzerine çekiyor.

Yeni bir tasarım anlayışını benimseyen Hyundai, bu bağlamda adeta gelecekten gelmiş gibi görünen Hyundai Kona isimli fütüristik tasarım yapısı ile kendisini gösterdi. Daha dinamik bir sürüş için sürücü odaklı bir iç mekan sunmakta olan araç SUV hissiyatı artırılmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yenilenen Kona araçları, ödüllü IONIQ serisini takip ediyor ve geliştirilmiş ev fonksiyonelliği ve yenilikçi yapısı ile öne çıkıyor.

Mobilite ve teknoloji odaklı tasarım düşüncesi ile karşımıza çıkmakta olan Kona, tasarım tarafında iddialı bir yapı sunuyor. Kullanıcılara en iyi yaşam salanını sunmak için önceki nesle göre daha uzun olarak geliştirilen otomobilin uzunluğu 4.355 mm’ye çıkarılmakta ve önceki modele nazaran genişliği 25 mm, dingil mesafesi ise 60 mm artmakta.

Hyundai Kona, tamamen ev modeller başrol olarak geliştirilmiş olan bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Yani benzinli motor tipine sahip olan tasarım yapısının da yine elektrikli modeller ile hemen hemen aynı olduğunu belirtmek gerekiyor. Her şeyi bir kenara bırakıp baktığımızda yeni Kona’nın tasarım olarak oldukça yenilikçi ve etkileyici olduğu söylenebilir. Özellikle düz çizgi halindeki LED gündüz farları ve tamponun her iki kısmına yerleştirilmiş olan ufak farlar otomobilin karakteristik özelliğini gözler önüne seriyor. Yeni parametrik piksel özelliği lie Hyundai’ın popüler elektrikli araç serisinin farkındalığı bir kez daha göz önüne geliyor.

Araçta 19 inç alaşım jantlar sunulmakta olup isteğe bağlı olarak seçilebilen siyah yan ayları ve tavan rengi seçeneği ile de kullanııcılar için önemli alternatifler sağlıyor ve böylece kullanıcılar kendilerine göre seçimde bulunabiliyor.

(Visited 2 times, 1 visits today)