Yeni yazımızda PlayStation 4 konsollarında tanınmayan disk probleminin nasıl çözülebileceğine ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Oyun konsolları günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olup konsollar arasında özellikle PlayStation son derece popülerdir. Son olarak PlayStation 5 sürümü çıksada PlayStation 4 de günümüzde hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

PlayStation 4 kullanıcıları zaman zaman tanınmayan disk sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu hata konsolun CUH numarası fark etmeksizin tüm modellerinde görülebilmektedir. Özellikle diskli oyunları oynanamaz hale getirmektedir.

Tanınmayan disk hatasının pek çok sebebi bulunabilir. Bazen ufak bir hatadan dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Sorunun çözülebilmesi için ilk olarak konsolunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Sorun çözülmedi ise diski çıkarıp takın ve bunu yapmadan önce diskin temiz olduğundan emin olun. Sorun devam etmekte ise farklı bir disk takarak sorunu çözmeyi deneyin.

PS4 disk tanımama sorunu uygulanabilecek olan bu yöntemlerden sonra çözülebilmekte olup sorun hala devam ediyor ise ve konsolunuzun garantisi devam etmekte ise bir yetkili serişten destek lamanız isabetli olacaktır. Sony Eurasia garantili konsollarda bu problem yaşandığı zaman genelde ücretsiz değişim imkanı sunulmakta.

Konsolu garanti dışına çıkarmadan kendiniz onarım yapmak istiyorsanız bu yöntemleri uygulayın:

Konsolunuzu kapatıp ışıkların sönmesini bekleyiniz. Sonrasında güç tuşuna basılı tutunuz. İki bip sesi gelene kadar basılı tutmayı sürdürünüz. Sonrasında düşük çözünürlüklü bir sayfa açılacak olup güvenli moda girmek isteyip istemediğinizi soracaktır .Evet’i seçiniz. Kontrolcüyü bir USB kablo ile konsola bağladıktan sonra kontrolcüdeki PS butonuna basınız. Çıkan seçenekler arasından ‘Sistem yazılımını güncelle’ seçeneğini seçiniz ve İnternet ile Güncelle’yi seçiniz. Bu işlem verilerinizi silmeyecektir fakat oyunları klasöre eklemiş durumda iseniz klasörden çıkarılmış halde olacaklar. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 22 times, 1 visits today)