Teknoloji markalarından Oppo, 7A isimli akıllı telefonuna dair beklenen tanıtımı gerçekleştirdi. Böylece orta segment için hazırlanan Reno 7A’ya ilişkin detaylar belirlendi. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Akıllı telefon şirketlerinden Oppo, Reno serisi kapsamında yeni akıllı telefon modelini sunuyor. Şirket şimdi de Reno 7A telefonunu piyasaya sürmek için hazırlık yapıyor. Bir süredir konuşulmakta olan Reno 7A akıllı telefonu bu kez resmi olarak tanıtılmış durumda.

Yeni orta segment Oppo telefonunun sahip olduğu teknik özellikler cihazın resmi olarak görücüye çıkmasıyla beraber belirlendi. Gelen bilgilere göre ürün ilk etapta Japonya pazarında piyasaya sürülecek olup, daha sonra diğer pazarlarda da yerini alacak.

Reno 7A teknik özellikleri

Oppo Reno 7A ekran bakımından klasik bir deneyim sunabilmekte. Üründe Full HD+ çözünürlüğe sahip olan 6.4 inç büyüklüğünde AMOLED panel ekran yer alıyor. Akıllı telefon ekran gövde oranı konusunda ise yüzde 89.4 ekran gövde oranı sunmakta. Ürünün ekran tarama hızı ise 90 Hz olarak belirlenmiş durumda.

Akıllı telefonun kamera özelliklerine baktığımızda ise arka kısmında üçlü kamera platformunun yer aldığını söyleyebiliriz. Telefonda yer alan ana kamera 48 Megapiksel çekim yapmakta ve f1.8 diyafram açıklığı bulunmakta. Ürünün diğer iki kamerası ise 2 MP derinlik ve 2 MP makro lense sahip. Android 11 ve ColorOS12 yazılımlarını kullanmakta olan akıllı telefonda 128 GB dahili depolama alanı ve 6 GB RAM yer almakta. Telefon suya ve toza arşı dayanıklılığa sahip olup bu bağlamda üründe IP68 sertifikası bulunuyor. Telefonda parmak izi tarayıcısına yer verilmekte olup cihazın ekran altında yer alıyor.

Fiyatı ne kadar?

Reno 7A akıllı telefonunun fiyatı 334 Dolara tekabül ediyor. Akıllı telefonun pazarda nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı ise büyük merak konusu haline geldi.

(Visited 4 times, 1 visits today)