OnePlus 10 5G akıllı telefonunun sahip olduğu teknik özellikler ve tasarımı detaylanmış durumda. Böylece telefona dair daha fazla bilgiye ulaşıldı.

Akıllı telefona alanında popüler üreticilerden biri olan OnePlus çalışmalarını tam gaz sürdürmekte olup şirket yakın zamanda OnePlus 10 5G akıllı telefonunu piyasaya sürecek.

Bundan bir süre önce yayınlanan rapor ile OnePlus’ın yılın geri kalanında sadece bir amiral gemisi telefon duyuracağı ve bunun da OnePlus 10T 5G olduğu belirlenirken Telefonun yayınlanan görüntüleri tasarım açısından OnePlus 10 Pro modeliyle aynı yapıda olduğunu ortaya koyuyor.

Akıllı telefon kamera birimi olarak Hasselblade ile desteklenmekte olup telefonun yan kısmıyla bütünlük gösteriyor. Pro modelinden farklı olarak düz bir ekran yapısı ile karşımıza çıkan akıllı telefonun ön kameranın ise ön ekranın merkez kısmında konumlandırıldığını söyleyebiliriz.

OnePlus 10 5G telefonunun özellikleri

OnePlus 10’da f/1.8 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel ana kamera yer almakta. Ona 8 MP ultra geniş lens ile 2 MP makrodan oluşmakta olan iki kamera eşlik ediyor. Böylece telefonun arka kamerasının üçlü yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun ön yüzünde ise 16 Megapiksellik öz çekim kamerası yer almakta.

Telefonun ekran özelliklerine ilişkin gelen bilgiler ürünün Full HD+ çözünürlüğe sahip olan AMOLED panelli ekranının bulunduğunu gösteriyor. Telefonun ekranı 360Hz dokunmatik örnekleme hızı ile 120 Hz ekran tazeleme hızı sunuyor. Akıllı telefon Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç almakta.

Bataryası 150 Watt şarj destekli 4800 mAh büyüklüğünde olan akıllı telefonda ekran altı parmak izi tarayıcısı, NFC desteği, stereo hoparlörler bulunuyor. Telefon beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan parmak izi tarayıcısı ekranın altında yer alıyor. Habere dair görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)